W dniu 23 sierpnia 2020 roku na cmentarzu parafialnym w Myszyńcu odbyła się uroczystość 100-lecia bitwy pod Myszyńcem w wojnie polsko- bolszewickiej. Obchody rozpoczęła polowa msza święta w intencji Poległych Bohaterów z udziałem władz Gminy Myszyniec, przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej, żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Komorowa, Strzelców Kurpiowskich, zuchów z Gromady Zuchowej Wędrowne Skrzaty, mieszkańców Myszyńca i okolicznych miejscowości.

W czasie mszy świętej podczas podniesienia Strzelcy Kurpiowscy oddali wystrzał z muszkietów. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod odnowiony Pomnik 7 Bohaterów, który został odsłonięty przez Burmistrz Myszyńca Panią Elżbietę Abramczyk i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Myszyńcu Pana Sławomira Archackiego. Poświęcenia odrestaurowanego pomnika dokonał ks. dziekan Zbigniew Jaroszewski- proboszcz parafii Myszyniec. Na mogile odnowionej ze środków Gminy Myszyniec i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku złożono wieńce i zapalono znicze. Pomnik ten wykonany przy udziale miejscowych kolejarzy został odsłonięty 96 lat wcześniej - 23 sierpnia 1924 roku.
Wykonawcą prac konserwatorskich i restauratorskich Pomnika 7 Bohaterów i położonego obok nagrobka Strażników Granicznych był p. Marcin Witkowski. Prace zostały wykonane z wielką dbałością o zachowanie historycznej materii obu nagrobków.
Na koniec uroczystości wspólnie odśpiewano hymn narodowy, a zuchy przekazały uczestnikom okolicznościowe broszury wydane ze środków Gminy Myszyniec „Rok 1920 w Gminie Myszyniec” autorstwa p. Leszka Zugaja.
W ramach obchodów 100 – lecia bitwy pod Myszyńcem przygotowano też wystawę w multimedialnym muzeum w dzwonnicy poświeconą setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i wydarzeniom 1920 roku na terenie naszej gminy. Można ją zwiedzać od wtorku od niedzieli w godzinach otwarcia muzeum.


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VII 2023r. - Fatima

VII 2024r. - Ziemia Święta

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

        Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

  

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie