29 listopada Mszą Świętą o godz. 10.30 pod przewodnictwem bp. Janusza Stepnowskiego rozpoczniemy świętowanie setnej rocznicy poświęcenia naszej myszynieckiej świątyni.

Link do transmisji Mszy Świętej: https://youtu.be/PwB7bOw76UY

 

  Przed wieloma laty nasi przodkowie przyszli na to miejsce, aby Bogu oddać chwałę za tę świątynię. Wiele lat budowano ten kościół. Wiele kosztów wiązało się z jego powstawaniem. Ale łączyła naszych ojców jedna idea – „wznieść Bogu dom, do którego będziemy przychodzili, aby się z Nim spotkać”. Spróbujmy zastanowić się nad znaczeniem tego wyjątkowego miejsca w naszym życiu, w naszej drodze zbawienia.

Nasze drogi powinny prowadzić do świątyni, bowiem to właśnie w niej można odpowiedzieć na pytanie Jezusa: „Za kogo Mnie uważacie?”. Jeśli mamy odpowiedzieć: „Za Syna Bożego, za mojego Zbawiciela i Przyjaciela”, to musimy do świątyni podejść odpowiedzialnie i zrozumieć, czym ma ona dla nas być? Odpowiedź jest dość prosta.

Kościół jest miejscem świętym, w którym mieszka Bóg. Jak pisał św. German z Konstantynopola: „Kościół jest świątynią Boga, dziełem świętym, domem modlitwy, zgromadzeniem Ludu Bożego”. Nie można go więc omijać. Bóg czeka w swoim domu na nawiedzenie, na wyznanie: „Ty jesteś Miłością!”.

Świątynia jest swoistym źródłem. Człowiek przychodzi do niej, aby wzmocnić swoje siły. Większość sakramentów i błogosławieństw jest udzielana w kościele. To w nim człowiek zaczyna swoje życie i je kończy. Do źródła się przychodzi, by z niego zaczerpnąć. Człowiek, który unika tego źródła, staje się coraz słabszy, a jego wiara obumiera. Dla ilu parafian droga do świątyni porosła chwastami? Dlaczego niektórzy latami omijają z daleka kościół? Nie rozumieją istoty źródła. Trzeba je nawiedzać regularnie, a nie sporadycznie. Nikt z nas nie jest źródłem łaski. Chrystus mieszkający w tabernakulum takim źródłem jest!

Dziś dziękujmy dobremu Bogu za ten kościół, dumę Kurpiów. Dziękujmy Bogu za naszych przodków, którzy odmawiając sobie niekiedy wielu rzeczy, wznieśli tę świątynię. Dziękujmy Bogu za to, że możemy się tu spokojnie i pobożnie modlić. Dziękujmy Bogu za stojące tu konfesjonały, w których zawsze otrzymujemy przebaczenie i łaskę. Dziękujmy wreszcie Bogu za ołtarz, z którego otrzymujemy żywego Jezusa w Eucharystii. Niech będzie Bóg uwielbiony!

 

 


Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30 i 12.00

        Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

  

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2014

            

       Niedziela Palmowa 2020

                 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie