Certyfikat "Cenny zabytek Mazowsza” przyznawany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. Oznaczone nim zabytki to obiekty, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza oraz mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne.

Dofinansowanie w wysokości 70 tysięcy złotych trafiło m.in. Bazyliki Mniejszej pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu.

Dzięki temu przeprowadzimy renowację ołtarza głównego – mówi ks. kan. Zbigniew Jaroszewski:

– W ostatnich latach wiele prac przeprowadziliśmy dzięki właśnie dofinansowaniu. Między innymi dzwonnica, kościół przeszedł remonty właściwie kapitalne. Można powiedzieć tak, że kościół powrócił do takiej pierwotnej świetności. Natomiast teraz w tym roku chcemy zrobić ołtarz główny, który ma już 100 lat, a do tej pory nigdy nie był odnawiany. Także myślę, że przywrócimy mu piękno. To jest kwestia zabezpieczenia, odnowienia złoceń. To jest tabernakulum. To jest to wszystko, co jest związane właśnie z ołtarzem neogotyckim.


Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

        Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

  

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie