W ramach programu Dzieło Nowego Tysiąclecia młodzież z naszej diecezji otrzymała stypendia papieskie za wysokie osiągnięcia edukacyjne. Stypendia, w oparciu o przewidziane kryteria, zostały w całości ufundowane przez wiernych Diecezji Łomżyńskiej z ofiar złożonych do puszek w trakcie Dnia Papieskiego. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli zdolną młodzież w październiku i złożyli ofiarę.

Stypendia rozdano 27-28 lutego bieżącego roku w Łomży w budynku Katolickiej Bursy Szkolnej. W spotkaniu stypendystów z diecezji brał udział m.in. biskup Tadeusz Bronakowski, ksiądz Jacek Czaplicki, duszpasterz młodzieży oraz ksiądz Zbigniew Pyskło dyrektor Wydziału Nauczania i Wychowania Katolickiego w Łomży.

Stypendia przyznano 51 uczniom, w tym aż 7 było z gimnazjum z Myszyńca. Nasi stypendyści to: Paulina Szyszka, Natalia Płocharczyk, Magdalena Kozłowska, Klaudia Kur, Marta Gnatkowska, Wiktoria Sieruta oraz Paulina Załęska. Gratulujemy!


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael

VII 2012r. - Izrael

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie