Link do pełnego tekstu adhortacji: http://papiez.wiara.pl/doc/3076351.AMORIS-LAETITIA

„Amoris laetitia” (Radość Miłości), taki tytuł nosi najnowsza adhortacja Ojca Świętego Franciszka opublikowana 8 kwietnia br. Jest ona podsumowaniem dwóch zgromadzeń Synodu Biskupów poświęconych rodzinie, które odbyły się w październiku 2014 i 2015 roku.

Już we wstępie papież Franciszek mówi, że przedmiotem adhortacji jest szeroka kwestia miłości w rodzinie. W kontekście Roku Miłosierdzia papież wskazuje, iż dokument ten powinien pobudzić rodziny chrześcijańskie do docenienia darów małżeństwa i rodziny oraz dodać otuchy wszystkim, aby byli znakiem miłosierdzia i bliskości tam, gdzie życie rodzinne nie jest realizowane w sposób doskonały lub nie przebiega w pokoju i radości (n.5).

Nie należy oczekiwać nowych norm ogólnych typu kanonicznego – tłumaczy papież Franciszek w najnowszej adhortacji (nr 300). Jest ona owocem troski o wszystkie rodziny. Nauczanie doktrynalne pozostaje bez zmian, nie ma decyzji o Komunii Świętej dla osób żyjących w ponownych związkach. Jest natomiast zachęta, aby osoby rozwiedzione włączały się w życie Kościoła przez uczestnictwo w liturgii, religijne wychowanie dzieci, działalność charytatywną, zaangażowanie w ruchy katolickie.

VI 2019 r.- Włochy

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie