"Bo miłości trzeba się uczyć!

 Zakończyła się kolejna edycja Wieczorów Małżeńskich w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Pierwsza miała miejsce w czasie Adwentu, druga zaś podczas Wielkiego Postu. W sumie 32 pary małżeńskie spotykały się, jak sami mówią na niedzielnych randkach o godz. 19.00 w sali Wersal w Myszyńcu.

 

Wieczory Małżeńskie, to cykl siedmiu spotkań, podczas których analizowane są następujące tematy: Budowanie mocnych fundamentów; Sztuka komunikacji; Rozwiązywanie konfliktów; Moc przebaczenia; Wpływy rodziny przeszłość i teraźniejszość; Dobry Seks; Miłość w działaniu. Kurs dla małżonków nie ma formy sztywnych wykładów kierowanych w stronę licznego audytorium. Wprost przeciwnie. Małżeńskie pary w romantycznym blasku świecy siedzą przy dwuosobowych stolikach. W całkowitej odrębności od innych par, w jedności ze sobą są odbiorcami audiowizualnego wykładu. Prezentacja przerywana jest ćwiczeniami, które małżonkowie wykonują w parach. Nie ma pracy w grupach czy przemówień opartych na dzieleniu się z innymi swoimi doświadczeniami małżeńskimi. Wyświetlane na ekranie konferencje  prowadzą Sila i Nicky Lee  rodzice czwórki dzieci, para z trzydziestoletnim stażem małżeńskim. Są oni twórcami Kursu MałżeńskiegoKursu Przedmałżeńskiego, a także autorami książek: Niezbędnik małżeński oraz  Niezbędnik rodzicielski.

W ciągu siedmiu spotkań małżonkowie odkryli praktyczne narzędzia, które  pomogły efektywnie się komunikować, pogłębiły więź poprzez rozwiązywanie konfliktów, uzdrowiły zranienia i przybliżyły moc prawdziwego przebaczenia. Pary zrozumiały też wpływ wychowania na relację małżeńską, a tym samym poprawili relacje z rodzicami i teściami. Poddali także analizie aspekty różniące podejście małżonków w sprawach dotyczących zbliżeń cielesnych pogłębiając tym samym małżeńską intymność seksualną.

Wieczory Małżeńskie pozwoliły nam lepiej się komunikować, nauczyliśmy się prowadzić konstruktywne rozmowy. Bierzemy pod uwagę to, co myśli współmałżonek, wspólnie rozwiązujemy konflikty, nie odkładamy ich na gromadkę, tłumiąc swoje niewyrażone uczucia. – mówi jedna z par biorących udział w pierwszej edycji. Nas Wieczory Małżeńskie utwierdziły w tym, jak ważni jesteśmy sami dla siebie. Inne powiązania rodzinne schodzą trochę na boczny tor, bo to, co łączy nas jest najważniejsze. To my kształtujemy nasze dzieci, a te z kolei widząc nas zakochanych, okazujących sobie miłość i zrozumienie, czerpią pozytywne wzorce. – stwierdzają młodzi z kilkuletnim stażem małżeńskim.

Dzięki Wieczorom Małżeńskim dopiero teraz, po latach małżeństwa zrozumieliśmy, jak ważne jest spędzanie ze sobą czasu, znajdowanie go dla siebie w codziennym zabieganiu. Wiemy, jak ważne jest pielęgnowanie naszej miłości. Mamy świadomość prawdziwej hierarchii wartości w związku, aby był on zbudowany na mocnych fundamentach opartych na Bogu, który nas umacnia – podsumowują dojrzali małżonkowie.

Dziękujemy naszym duszpasterzom za organizacje Wieczorów Małżeńskich w naszej parafii i mamy nadzieję, że będą kolejne edycje tych pięknych spotkań dla małżonków.

Milena Nalewajk


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

29 VI 2019 r.- Rzym

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie

VIII 2019 r. - Lourdes i Montserrat

2020 r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie