7 maja na zakończenie I i II edycji Wieczorów Małżeńskich miał miejsce specjalny „Extra Wieczór Małżeński”. Rozpoczął się on Mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Myszyńcu sprawowaną w intencji małżonków przez ks. Andrzeja Surdykowskiego oraz ks. Dawida Kuleszy – inicjatorów Wieczorów Małżeńskich w parafii Myszyniec. Małżonkowie wysłuchali Słowa Bożego oraz słów homilii, a następnie stanęli przed Bogiem i w jedności ze sobą odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 

Po Mszy świętej udali się do sali bankietowej Wersal na bal. Przed rozpoczęciem imprezy specjalne słowa i życzenia skierował do nich ks. Proboszcz kan. Zbigniew Jaroszewski. Zabawę do białego rana poprowadził wodzirej Patryk Majewski, a oprawą muzyczną zajął się dj Miłosz Sikora. Jak twierdzą sami małżonkowie – czuli się jak na swoim drugim przyjęciu weselnym.

Wieczory Małżeńskie, w których uczestniczyli małżonkowie stanowiły cykl siedmiu spotkań, w czasie których małżonkowie odkrywali praktyczne narzędzia, które pomogły efektywnie się komunikować, pogłębiły więź poprzez rozwiązywanie konfliktów, uzdrowiły zranienia i przybliżyły moc prawdziwego przebaczenia. Pary zrozumiały też wpływ wychowania na relację małżeńską, a tym samym poprawili relacje z rodzicami i teściami. Poddali także analizie aspekty różniące podejście małżonków w sprawach dotyczących zbliżeń cielesnych pogłębiając tym samym intymność małżeńską.

Milena Nalewajk

 

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

??? VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael -

brak wolnych miejsc

VII 2021r. - Izrael

Nasze ostatnie publikacje:

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

    Transmisja Mszy Św.

       z naszej Bazyliki

      Niedziela Palmowa

         TV POLONIA

    5 IV 2020 godz. 13.00

  

 

 

 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie