7 maja na zakończenie I i II edycji Wieczorów Małżeńskich miał miejsce specjalny „Extra Wieczór Małżeński”. Rozpoczął się on Mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Myszyńcu sprawowaną w intencji małżonków przez ks. Andrzeja Surdykowskiego oraz ks. Dawida Kuleszy – inicjatorów Wieczorów Małżeńskich w parafii Myszyniec. Małżonkowie wysłuchali Słowa Bożego oraz słów homilii, a następnie stanęli przed Bogiem i w jedności ze sobą odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

Po Mszy świętej udali się do sali bankietowej Wersal na bal. Przed rozpoczęciem imprezy specjalne słowa i życzenia skierował do nich ks. Proboszcz kan. Zbigniew Jaroszewski. Zabawę do białego rana poprowadził wodzirej Patryk Majewski, a oprawą muzyczną zajął się dj Miłosz Sikora. Jak twierdzą sami małżonkowie – czuli się jak na swoim drugim przyjęciu weselnym.

Wieczory Małżeńskie, w których uczestniczyli małżonkowie stanowiły cykl siedmiu spotkań, w czasie których małżonkowie odkrywali praktyczne narzędzia, które pomogły efektywnie się komunikować, pogłębiły więź poprzez rozwiązywanie konfliktów, uzdrowiły zranienia i przybliżyły moc prawdziwego przebaczenia. Pary zrozumiały też wpływ wychowania na relację małżeńską, a tym samym poprawili relacje z rodzicami i teściami. Poddali także analizie aspekty różniące podejście małżonków w sprawach dotyczących zbliżeń cielesnych pogłębiając tym samym intymność małżeńską.

Milena Nalewajk

VI 2019 r.- Włochy