Zapraszamy nauczycieli, dzieci i młodzież na Mszę Świętą w poniedziałek o godz.8.00 w naszej Bazylice, która rozpocznie nowy rok szkolny 2018/2019.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wszystkim Uczniom i Pracownikom Oświaty życzymy wzajemnej życzliwości, zaufania oraz wytrwałości w działaniach, jakie stawia przed Wami trudny proces edukacji, a także pozytywnego nastawienia w każdym dniu. Aby szkoła była dla Was miejscem, do którego zawsze z chęcią  będziecie przychodzić. Niech ten rok  obfituje w nowe wyzwania i doświadczenia...

Niektórzy mówią, że, co dobre, to szybko się kończy. Może coś w tym jest, ale później znowu coś się zaczyna. Życie jest przygodą...(ku zaskoczeniu niektórych) nawet w szkole. :) Mimo, że lato jeszcze w pełni, to wakacje zbliżają się do końca. Jak co roku, pierwszego września (już w ten czwartek) dzieciaki idą do szkoły! Niektóre po raz pierwszy- opuściwszy w czerwcu przedszkolne mury- inne przechodzą do następnej klasy. A jeszcze starsi zmierzają się z liceami,technikami itp… Dla dzieci i młodzieży, to nowy, kolejny krok. Wyzwania, dodatkowe obowiązki, nowe środowisko i przyjaciele. Oprócz wspaniałej przygody, jaką niewątpliwie jest zdobywanie wiedzy i czas spędzony w gronie rówieśników, jest to również moment zmierzenia się z wieloma trudnościami.

Dla dzieciaków i młodzieży na chwilę obecną brzmi to banalnie, ale po latach powtórzycie słowa, które przewijają się wśród dorosłych, bo każdy Ci to powie, że nie ważne, jak często mówisz, że nienawidzisz szkoły, będziesz za nią tęsknił, kiedy się skończy.

Obecnie coraz częściej zastanawiamy się, po co jeszcze chodzimy do szkoły albo na uczelnię, kiedy wszystko jest dostępne online i wystarczy kilka kliknięć myszką, by znaleźć odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie. Chcesz się dowiedzieć kiedy pierwszy człowiek wylądował na księżycu? Sprawdź sobie w Google. Chcesz posłuchać muzyki? Wejdź na Youtube. Ile jest 67 procent ze 110? Po to właśnie masz kalkulator w komórce, by się dowiedzieć.

Pomimo tego, że wszystkie informacje możemy znaleźć, przebierając palcami na klawiaturze komputera dwadzieścia cztery godziny na dobę, szkoła czy uczelnia wyższa oferuje nam znacznie więcej, niż rozwiązywanie równań czy zapamiętywanie informacji. Nie chodzi jedynie o to, że nauka w klasie czy w sali wykładowej jest znacznie efektywniejsza niż minuty spędzone przed mały ekranem komputera. Co przede wszystkim przemawia za budynkiem szkolnym, to kontakty i znajomości, które zawierasz z nowymi kolegami i nauczycielami.

Rok szkolny/akademicki, to czas na naukę i rozwój osobisty. Staniesz się inteligentną i wykształconą osobą, którą zawsze miałeś być. Stawiaj sobie trudne zadania do wykonania, ale nie daj się wciągnąć w wyścig szczurów, ulegając presji otoczenia. Ludzie będą Cię szanować za to, kim naprawdę jesteś.

Czytanie na dziś

Źródła nie znaleziono