11 listopada przypada 11. rocznica, kiedy to Pan powołał Księdza Prałata Zdzisława Mikołajczyka do swojej chwały. Ksiądz Prałat był bardzo związany z Myszyńcem, mówił:

"Gdziekolwiek jestem, to mnie ciągnie do gniazda. A gdzie to gniazdo? Oj, gniazdo to chyba już w Myszyńcu."

Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Mikołajczyku, módlmy się o wieczną nagrodę w niebie za Jego poświęcenie i ofiarność dla spraw Królestwa Bożego.

- Lubił podróżować, lubił przebywać z ludźmi, potrafił rozmawiać z każdym - wspominał podczas mszy żałobnej ksiądz profesor Waldemar Chrostowski, przyjaciel prałata Mikołajczyka. - Ale zawsze bardzo tęsknił za Polską. Na dwa miesiące przed śmiercią, kiedy byliśmy razem w Azji Mniejszej, usiadł nam Morzem Śródziemnym i mówi do mnie: wiesz, ja to jestem jak bocian. Gdziekolwiek jestem, to mnie ciągnie do gniazda. A gdzie to gniazdo? Oj, gniazdo to chyba już w Myszyńcu. Ksiądz Zdzisław brał życie pełnymi garściami, bez nadużyć, bez pychy, bez chciwości, ale z wdzięcznością wobec Boga. Korzystał z życia, bo uważał je za dar boży. Był człowiekiem głęboko pobożnym. Nade wszystko ukochał Eucharystię - mówił ksiądz profesor.