W dniach 24 – 26 listopada 2017 roku w gościnnym dla nas budynku Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu już po raz czwarty odbyły się trzydniowe rekolekcje – Kurs „Nowe Życie”. Kurs Nowe Życie został zorganizowany przez parafię Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu, a poprowadzony przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji i członków myszynieckiej Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Cieszyliśmy się, że tak licznie zgromadził nas Pan, a Duch Święty działał z wielką mocą i dotykał serc. Bóg, który jest Miłością, zaprosił na te rekolekcje 76 osób zarówno z terenu naszej parafii Myszyniec, jak i spoza niej, oraz piętnastu posługujących, bo chciał nam dać coś największego, najwspanialszego, chciał dokonać przełomu. Jednak, aby mogło się to stać, potrzebna była  nasza zgoda, by Bóg mógł działać, by mógł realizować swój najlepszy plan względem nas.

 To bardzo cieszy i napawa optymizmem, ponieważ ta forma ewangelizacji ma wspaniałą moc przyprowadzania do Boga ludzi niewierzących, zagubionych, poranionych i obojętnych w wierze.W ciągu tych kilku dni Bóg sam pisał scenariusz, którym nas zadziwiał i zachwycał. Zauważalne były zmiany, jakie zachodzą w uczestnikach – odzyskują poczucie szczęścia, akceptacji, prawdziwej przyjaźni, radości, a przede wszystkim żywej wiary.

Kurs „Nowe Życie” był czasem szczególnego doświadczania Bożej obecności i Jego działania. W tych dniach przypomnieliśmy sobie, że Jezus daje „Nowe Życie” i to życie w obfitości. Przekonał nas na nowo, że kocha nas miłością bezgraniczną i bezinteresowną, za darmo, On dotrzymuje obietnic i karmi nas Słowem Bożym, które jest drogowskazem w życiu. W kolejnych konferencjach pokazał nam, że sami nie możemy się zbawić ani znaleźć szczęścia na własną rękę. Na szczęście Bóg nie pozostaje obojętny na nasze wysiłki. Wystarczy Mu zaufać i otworzyć Mu nasze serca, a wtedy to On ma pole do popisu. W końcowej fazie całego kursu uczestnicy oddali swoje życie Jezusowi i mogli uznać Go za swego Pana i Zbawcę.

Z rozmów i świadectw uczestników dowiadywaliśmy się, że Kurs „Nowe Życie” zmienił ich życie na lepsze. A oto niektóre z nich:

W czasie Kursu „Nowe Życie” Pan Bóg pokazał mi, że kocha mnie pomimo tego, że jestem grzesznikiem. Stałam się spokojniejsza, inaczej patrzę na ludzi. Wybaczyłam tym, którzy mnie skrzywdzili. Spokojniej patrzę na przyszłość swoją i mojej rodziny. Poza tym rozbudził we mnie chęć czytania Słowa Bożego. Chwała Panu! - Iwona.

Na tym Kursie Jezus bardzo mocno dotknął mojego serca, poczułam się zanurzona w Jego miłości. Duch Święty również pozwolił mi zanurzyć się w swojej łasce. Obdarował mnie swoimi darami i przytulił mnie do siebie. Kurs w inny sposób pokazał mi prawdy, które już kiedyś poznałam. Otrzymałam „Nowe Życie”, życie w Chrystusie. Oddając swoje życie po raz kolejny Bogu, uświadomiłam sobie, że teraz muszę zacząć tak żyć, aby to było prawdą. Oczywiście Jezus był Panem mojego życia, ale nie oddawałam Mu każdej sytuacji, sytuacji, która bardzo dotknęła mojego życia. A ten kurs uświadomił mi, że skoro Ty Jezu jesteś Panem tak potężnym, pragnę oddać Ci całe życie, każdą chwilę. Chwała Panu! -  Aneta.

W czasie Kursu Pan pogłębił moją wiarę w Niego, wzbogacił mnie duchowo, dał wiarę, siłę, nadzieję. Uświadomił mi, iż czeka na mnie wciąż, kocha mnie mimo moich ułomności i zawirowań w moim życiu. Budzę się na nowo. Chwała Panu! - Maria.

W czasie Kursu „Nowe Życie” Pan pokazał mi, że nie mam się czego bać, jak On jest ze mną, że z wiarą mogę skakać z dachu płonącego domu na dół i dać się powieźć  taczką po linie zawieszonej między budynkami, gdy zaufa się Panu Jezusowi. Wiem, że inwestycja w Pana Jezusa opłaca się stokrotnie, że możemy się wznosić, jak orły i patrzeć na świat inaczej, niż jak się patrzy z dołu. Chwała Panu! – Eugeniusz.

Dziękujemy naszym duszpasterzom za organizacje już czterech Edycji Kursu „Nowe Życie” w naszej parafii; ks. dr Zbigniewowi Jaroszewskiemu – proboszczowi parafii Myszyniec i ks. Andrzejowi Surdykowskiemu -  wikariuszowi i wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca  za inicjatywę tych rekolekcji i mamy nadzieję, że w czasie Wielkiego Postu będzie kolejna edycja tych pięknych spotkań.

Małgorzata Dąbkowska.

 

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

V 2019 r.- pielgrzymka do Włoch

VII 2019 r. - pielgrzymka do Panamy na ŚDM

VIII 2019 r. - Pielgrzymka do Libanu

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie