– Przez pojęcie trzeźwości Kościół rozumie sięganie po alkohol w bardzo małych ilościach i bardzo rzadko, tak żeby nie zmieniało to naszych stanów emocjonalnych, albo zachowanie całkowitej trzeźwości. Chcemy, aby polskość nigdy nie kojarzyła się z pijaństwem – powiedział w programie „Gość Wiadomości” biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Posłuchaj całego wywiadu na TVP Info: http://www.tvp.info/36063980/kosciol-nie-dazy-do-prohibicji-dazy-do-trzezwosci-narodu

W piątek ruszył Narodowy Program Trzeźwości, którego zadaniem ma być zrewidowanie postaw Polaków do alkoholu.

Program zawiera diagnozę problemów alkoholowych w Polsce, a także wskazania dla Kościoła, rodziny, struktur państwowych, samorządowych i pozarządowych, jak radzić sobie z tym problemem i zmniejszyć jego rozmiar, a także niwelować jego konsekwencje w Polsce.

TVP Info