POLSKA POD KRZYŻEM z parafii Myszyniec Wyjazd w dn. 14.09.2019 sobota godz. 06.30 z Myszyńca przy Sali św. Marcina . Całkowity koszt pielgrzymki to ok 50,00 zł. (zbierane będą w autokarze). Spotkanie odbędzie się na płycie lotniska Kruszyn pod Włocławkiem. Powrót po Apelu Jasnogórskim, przyjazd do Myszyńca po północy.

CO ZABRAĆ ?

1. Suchy prowiant na cały dzień oraz ciepłe napoje w termosie

2. Ciepłe ubranie

3. Składane krzesełko lub karimatę

4. Pelerynę przeciwdeszczową i/lub parasol

5. Telefon komórkowy oraz dowód osobisty

PROGRAM SPOTKANIA

6.30 Wyjazd z Myszyńca z parkingu przy Sali św. Marcina. . Przejazd do Włocławka. W trakcie drogi w autokarze modlitwa różańcowa

11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz

13:00 Przerwa na posiłek

15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego

17:30 Konferencja:” ks. Dolindo Ruotolo” - Joanna Bątkiewicz-Brożek

18:30 Przerwa

19:30 Droga Krzyżowa

21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry

21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu

       W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00. Wszystkich uczestników prosimy o jak najwcześniejsze przybywanie. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Trwają bardzo intnesywne prace nad szczegółowym programem godzinowym. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej.

Program minutowy:
09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)
 

Codzienna transmisja Mszy Świętej z Bazyliki

    

    Link do kanału YouTube

         'Parafia Myszyniec'

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2014

            

       Niedziela Palmowa 2020

                 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie