Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

    Drodzy parafianie …
      W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie nas wszystkich, a także uwzględniając najnowsze rozporządzenia Premiera i Konferencji Episkopatu Polski oraz naszego Biskupa Janusza Stepnowskiego we Mszy Świętej nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Dostosowując się do tego rozporządzenia jutro będziemy wchodzić do Kościoła tylko jednymi drzwiami i w momencie kiedy liczba osób w Kościele osiągnie 50, pozostali nie będą mogli wejść do Kościoła. Bardzo prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do wskazań służb porządkowych w wejściu Kościoła. W pierwszej kolejności niech uczestniczą Ci którzy prosili o Mszę Świętą i zamawiali intencję na daną godzinę i w dany dzień. Chcę, żebyście byli pewni, że te Msze Święte, które były zamówione my jako kapłani będzie odprawiać i modlić się w naszej Bazylice. Rozkład Mszy Świętych w naszej Bazylice pozostaje bez zmian.
Przepraszamy że wszyscy, którzy będą chcieli być na Eucharystii, nie będą mogli uczestniczyć we Mszach Świętych. Dodam, że Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.


Zostańcie w domu i zachęcam do uczestnictwa we Mszach Świętych w telewizji.
7:00 – TVP 1
9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
9:30 – Telewizja TRWAM
11.00 – TVP 1
13:00 – TVP POLONIA


Z bólem, ale w duchu odpowiedzialności za wasze zdrowie i posłuszeństwa Biskupowi proszę usilnie o pozostanie w domach i łączenie się poprzez media w Mszach Świętych. Pozostańmy w duchowej jedności jako parafia i cała Wspólnota Świętego Kościoła. Na naszej stronie parafialnej można odczytać list Pasterski Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego na III niedzielę Wielkiego Postu. Na stronie także umieszczamy na bieżąco ogłoszenia parafialne. Jak widzimy sytuacja w naszym kraju jest trudna, ciągle rośnie liczba osób zakażonych. Do wielu rodzin na terenie naszej parafii wróciły osoby, które przebywały w różnych krajach za granicą. Bardzo proszę o odpowiedzialność i roztropność i stosowanie się do rozporządzeń premiera i sanepidu. Mam znajomych we Włoszech i Hiszpanii i wiem, że sytuacja w tych krajach jest nadzwyczajna. Jak wiemy, wiele osób niestety zmarło.


Przypominam, że Rekolekcje parafialne, spotkania formacyjne i spotkania wspólnot parafialnych są odwołane. Do tego wspólne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale, procesje z feretronami o godz. 12.00  również są odwołane i  zachęcam do indywidualnej modlitwy i odprawiania powyższych praktyk w swoich rodzinach. Wykorzystajcie ten czas dobrze, indywidualną i rodzinną modlitwę, czytanie Pisma Świętego, lekturę duchową, spędzajcie ten czas po prostu  spędzony z najbliższą rodziną w domu. Ograniczajcie na ile jest to możliwe przemieszczanie się w różne miejsca.


Jak wiemy, w tygodniu nasza Bazylika jest otwarta od 6.30 do 17.30. Zachęcam do modlitwy indywidualnej w naszej Świątyni. My jako Wasi duszpasterze nieustannie modlimy się za całą naszą parafię. Ja wraz z księżmi wikariuszami od poniedziałku  do soboty postanowiliśmy na zmianę adorować Najświętszy Sakrament od porannej do wieczornej Mszy Świętej, aby Pan Bóg oddalił epidemię. W trakcie adoracji jeden z kapłanów w ciągu dnia od godz. 8.00 do 17.00 będzie spowiadać w naszej Bazylice, będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia indywidualnie Komunii Świętej. W sytuacji zagrożenia życia udamy się z Komunią św. i spowiedzią do osoby umierającej, tak, jak robiliśmy to do tej pory. Jeśli jest taka możliwość prosimy o przywiezienie osób chorych lub starszych do Bazyliki w tygodniu poza Mszą Świętą.


Proszę  o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach, lekarstw. Jako kapłani także służymy różnego rodzaju pomocą duchową i materialną. W razie pomocy lub spraw kancelaryjnych  prosimy dzwonić pod nasz numer dyżurny naszej kancelarii: 507116300. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Proszę wszystkich parafian o modlitwę w intencji ochrony przed wirusem, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Z ufnością odczytujmy znaki czasu, módlmy się, nawracajmy się, uznawajmy swoją zależność od Boga, dbając o siebie i nie zaniedbując czysto ludzkich środków ostrożności.  Wspólnie razem z Bożą pomocą przetrzymajmy ten czas.
Dalsze informacje będziemy umieszczać na stronie parafialnej. Módlmy się za siebie nawzajem i łączmy się szczególnie w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 20.30. My księża wraz z siostrami zakonnymi przed Najświętszym Sakramentem będziemy prosili Wszechmogącego Boga o oddalenie od nas i całego świata epidemii Koronawirusa.


Święty Boże! Święty mocny! Święty nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami i nad całym światem. 

Z kapłańskim błogosławieństwem ks. Zbigniew Jaroszewski i kapłani Wikariusze. 


Niedzielna transmisja Mszy Świętej z Bazyliki

   

    Link do kanału YouTube

         'Parafia Myszyniec'

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2014

            

       Niedziela Palmowa 2020

                 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie