W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce w naszej wspólnocie parafialnej obowiązują następujące zasady:

  * W Bazylice podczas Mszy Świętej i nabożeństw pogrzebowych, ślubnych, chrzcielnych może przebywać nie więcej niż 50 osób. Prosimy o zajmowanie miejsc w różnej części świątyni, aby zachować odległość pomiędzy pozostałymi uczestnikami liturgii.
 * Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 * Transmisja Mszy Świętej na żywo z naszej Bazyliki na YouTube w niedzielę o godz. 10.30 i 12.00. Aby oglądać transmisję przez Internet należy: włączyć komputer lub telewizor z internetem (SMART TV), wejść na stronę YouTube, wpisać w wyszukiwarce „Parafia Myszyniec”, wejść na kanał „Parafia Myszyniec” i wybrać „Transmisja Mszy Świętej”. W trakcie transmisji na żywo można wzbudzić pragnienie przyjęcia Pana Jezusa Chrystusa poprzez Komunię duchową.
 * Przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego w obecnej sytuacji zachęcamy; w tym celu należy wyciągnąć przed siebie dwie dłonie ułożone lewa na prawej, a następnie prawą dłonią włożyć Ciało Pańskie do ust w obecności kapłana. Komunia Święta na rękę jest udzielana w nawach bocznych naszej Bazyliki.


 * Podczas ceremonii pogrzebowej kapłan nie udaje się do domu pogrzebowego lub domu zmarłego. Zgodnie z dekretem Biskupa Janusza Stepnowskiego z dnia 21.03.2020 ze względu na bezpieczeństwo wiernych i kapłanów uroczystości pogrzebowe mają odbywać się tylko na cmentarzu. Pogrzeb odprawia się przy grobie w obecności najbliższej rodziny, a następnie Mszę św. pogrzebową odprawia się w kościele w dniu pogrzebu lub w terminie późniejszym, w zależności od ustaleń z rodziną zmarłego.
 * Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.
 * Cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon.
 * Rezygnujemy z korzystania z kropielnic z wodą święconą.
 * W ciągu dnia jeden z kapłanów od godz. 8.00 do 17.00, udziela sakramentów: pokuty i pojednania (spowiedzi świętej) i namaszczenie chorych. Jest również możliwość przyjęcia indywidualnie Komunii Świętej.
 * Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości, ok. 2 m, pomiędzy osobami chcącymi skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi świętej). Prosimy również o zachowanie min. 20 cm od kratek konfesjonałów.
 * Sakrament Chrztu jest udzielany poza Mszą Świętą. W celu ustaleniu daty i godziny chrztu dziecka i wszelkich formalności prosimy dzwonić pod numer: 694236105 (siostra Zofia).
 * W sytuacji zagrożenia życia udamy się do domu z Komunią św. i spowiedzią do osoby umierającej. Osoby starsze i chore, jeśli jest w nich takie pragnienie, można przywieść do Bazyliki poza Mszą Świętą, aby mogli skorzystać z sakramentów świętych.  
 * W celu zamówienia Mszy Świętej można dzwonić na numer dyżurny: 507116300 lub napisać czytelnie na kartce intencje, datę, godzinę Mszy Świętej, numer telefonu osoby zamawiającej. Informacje te należy przekazać w kopercie kapłanowi w Kościele, który dyżuruje w konfesjonale.
 * Rekolekcje parafialne, spotkania formacyjne są odwołane. Nauki rekolekcyjne zostaną nagrane i umieszczone na naszej internetowej stronie parafialnej i na platformie YouTube na kanale „Parafia Myszyniec”.
  * Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale, procesje z feretronami są odwołane. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w Kościele lub odprawiania powyższych praktyk w domu, w gronie rodzinnym.
 * Nasza Bazylika jest otwarta od 6.30 do 17.30. Zachęcam do modlitwy indywidualnej w naszej Świątyni. Przy wejściu do kościoła znajdują się środki dezynfekujące, z których należy korzystać przy wchodzeniu i opuszczaniu świątyni. Będąc w świątyni prosimy o to, aby dłońmi nie dotykać ławek. Starajmy się także zgodnie z zaleceniami sanitarnymi nie dotykać dłońmi swoich oczu, ust i nosa.
 * Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach kancelaryjnych prosimy dzwonić pod numer dyżurny: 507116300.

* Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.         
Ks. Zbigniew Jaroszewski i Księża Wikariusze.


Codzienna transmisja Mszy Świętej z Bazyliki

    

    Link do kanału YouTube

         'Parafia Myszyniec'

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2014

            

       Niedziela Palmowa 2020

                 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie