8 stycznia w naszej Bazylice miał miejsce koncert " Przybądźcie o wierni". Wystąpił chór parafialny "Sanctae Trinitatis". Dyrygował p. Szymon Szubzda. Przy organach zasiadł prof. Michał Dąbrowski- wybitny organista i pedagog. Oprócz kolęd w opracowaniu na chór można było usłyszeć muzykę organową. Były to improwizacje organowe na tematy znanych i lubianych kolęd.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Michał Dąbrowski ukończył studia na Wydziale Wychowania Muzycznego i na Wydziale Instrumentalnym (klasa organów prof. Józefa Serafina) w PWSM w Warszawie. Uczestniczył w międzynarodowych konkursach organowych w Chartres i Pradze.

Od 1979 roku kieruje Chórem Akademickim SGGW, a od 1983 r. pełni równolegle obowiązki organisty Kościoła św. Krzyża w Warszawie, skąd w każdą niedzielę Polskie Radio transmituje Mszę świętą.

Michał Dąbrowski jest inicjatorem spotkań chórów, które odbywają się w Warszawie pod nazwą “Cantate Domino” co dwa lata od 1984 r. Sprawuje również kierownictwo artystyczne cyklu koncertów “Musica Sacra”, odbywających się w Kościele św. Krzyża.

Od października 2000 r. wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie improwizację organową i akompaniament liturgiczny.

Koncertuje w kraju i za granicą (Czechy, Grecja, Francja, Niemcy, Słowacja, Włochy, Rosja, Dania). Jako dyrygent i organista dokonał nagrań płytowych, radiowych, telewizyjnych i filmowych.

24-30 IV 2018 r. - pielgrzymka do Ziemi Świętej

VII 2018 r. - pielgrzymka nauczycieli do Ziemi Świętej

Czytanie na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.