Po rozmowach z katechetami i z niektórymi rodzicami I Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się 21 i 28 czerwca. Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa zrobimy podział na 4 grupy.  I Komunia Święta odbędzie o godz. 12.00 i na dodatkowej Mszy świętej o godz. 14.00 w dwie ostatnie niedziele czerwca.

Oto propozycja:

21 czerwca godz.12.00 - dzieci ze szkoły z Wykrotu, Wolkowych i Zalesia (31 osób)
21 czerwca godz. 14.00- klasa IIIa ze szkoły w  Myszyńcu, dzieci z Wydmus, Pełt, Białusnego Lasku (31 osób)

28 czerwca godz. 12.00- dzieci z klasy IIIb ze Szkoły w Myszyńcu (23 osoby)
28 czerwca godz. 14.00- dzieci z klasy IIIc ze Szkoły w Myszyńcu (22 osoby)

1. Bardzo proszę, aby do końca maja dzieci zaliczyły  u rodziców pytania z podręcznika. Rodzice niech zrobią zdjęcia tabeli z podpisem „zaliczone” i wyślą do swojego  katechety ze szkoły.
2. Pragnę poinformować, że dzieci usiądą razem z rodzicami w ławkach w nawie głównej.  Będzie zajmowana co druga ławka tak, aby zachować właściwą odległość. W naszej Bazylice na dzień dzisiejszy może uczestniczyć we Mszy świętej 189 osób.
3. Jeśli rodzicom nie odpowiada wyznaczony termin, to - po konsultacji z księdzem- można zmienić termin lub godzinę I Komunii Świętej, jeśli tylko będzie to możliwe.
4. Jeżeli ze strony rodziców istnieje obawa, wynikająca z  sytuacji związanej z pandemią, to można I Komunię Świętą przyjąć po wakacjach indywidualnie, po wcześniejszym ustaleniu z ks. Proboszczem lub w maju, w następnym roku, z klasą III.
5. Informuję, że w czerwcu dla każdej grupy odbędą się w kościele 4 spotkania przed I Komunią Świętą. Terminy spotkań zostaną podane na spotkaniu organizacyjnym 22 maja po Mszy świętej o godz. 19.00
I spotkanie formacyjne – Temat: Msza Święta
II spotkanie formacyjne- Temat: Spowiedź
III spotkanie organizacyjne- Próba, ustawienie dzieci, omówienie przebiegu Mszy Świętej komunijnej.
IV spotkanie modlitewne (sobota przed I Komunią Świętą) - (Nabożeństwo odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dzieci i rodziców)
6. W Białym Tygodniu- podczas jednego uroczystego dnia- odbędzie się wręczenie i poświęcenie pamiątek I Komunijnych.
7. Zapraszamy rodziców (bez dzieci) na spotkanie organizacyjne, które  odbędzie się w piątek 22 maja, po Mszy Świętej o godz. 19.00, w Bazylice w Myszyńcu. Na spotkaniu podam więcej szczegółów.
9. W razie pytań proszę dzwonić 509114457 ks. Andrzej Surdykowski

Codzienna transmisja Mszy Świętej z Bazyliki