Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka (zob. Amorislaetitia) oraz wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski, w celu ujednolicenia przygotowania do małżeństwa w całym kraju, wprowadza w naszej diecezji nowy program bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa.

Obejmuje on 5 spotkań prowadzonych metodą warsztatową, dzień skupienia oraz spotkania w poradni życia rodzinnego. W większym stopniu angażuje małżonków i doradców, którzy dzielić się będą z narzeczonymi nie tylko wiedzą, ale także doświadczeniem i świadectwem życia.

W myśl nowego programu, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu i odbyć w tym czasie tzw.  5 spotkań dla narzeczonych, które można zrealizować na trzy sposoby:

1. w każdym dekanacie,
  2. w Łomży w ramach Studium Życia Rodzinnego ( szczegóły na stronie http://www.duszpasterstworodzin.lomza.pl )
  3. albo w domach rekolekcyjnych diecezji.

Nowy program wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. i będzie obowiązywał wszystkich, którzy po Nowym Roku zawierać będą sakramentalny związek małżeński. W związku z tym prosimy narzeczonych o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Jednocześnie przypominamy, ze tzw. Kurs przedmałżeński, który odbywa się w ramach katechezy w ostatniej klasie szkoły średniej nadal obowiązuje, a jego ukończenie jest koniecznym warunkiem rozpoczęcia bezpośredniego etapu przygotowania do małżeństwa.

W naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa ( 5 spotkań dla narzeczonych)  będzie się odbywało w Wielkim Poście (luty – marzec) i kolejne 5 spotkań w czerwcu. Szczegóły o dokładnych spotkaniach dla narzeczonych na początku stycznia. W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić ks. Andrzej Surdykowski 509114457

VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael