Spotkania obejmują dwa weekendy (sobotę i niedzielę) i są prowadzone w formie warsztatowej przez małżeństwo i księdza. Jeśli termin spotkań nie jest odpowiedni w dekanacie, można wybrać sobie inny odpowiedni termin i miejsce w innym dekanacie. Wszystkie informacje na stronie: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

Terminy spotkań dla narzeczonych w roku 2018/ 2019 w Dekanacie Myszyniec.

Spotkania dla narzeczonych odbywają się w Szkole Podstawowej w Myszyńcu, przy  ulicy  Dzieci Polskich 1.

I Edycja:

I Weekend 3-4 listopada 2018  ( sobota- niedziela godz. 15.00- 20.00)

II Weekend  17- 18 listopada 2018 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 20.00)

II Edycja

I Weekend  9-10 marca 2019 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 20.00)

II Weekend  23-24 marca 2019 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 20.00)

III Edycja

I Weekend  1-2 czerwca 2019 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 20.00)

II Weekend  15-16 czerwca 2019 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 20.00)

Uwaga! Prosimy bardzo o wcześniejsze zgłoszenia chęci uczestnictwa w spotkaniach dla narzeczonych w danym terminie  na telefon: Pani Beaty Pisarek 512728230 lub na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Liczba miejsc ograniczona.

Początek spotkania w soboty o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Myszyńcu. Więcej informacji pod nr tel. ks. Andrzej Surdykowski 509114457 lub u  Pani Barbary Rosińskiej tel. 506837225.

Koszt uczestnictwa w spotkaniach dla narzeczonych 120zł od pary.

Dodatkowe informacje dla narzeczonych:

1. Narzeczeni oprócz spotkań dla narzeczonych mają obowiązek odbyć dwa spotkania z doradcą życia rodzinnego, na które należy umawiać się indywidualnie u Pani Barbary Rosińskiej tel. 506837225.

1. Spisanie protokołu przedmałżeńskiego odbywa się osobiście w kancelarii parafialnej, w terminie nie krótszym niż jeden miesiąc, a nie dłuższym niż 2 miesiące przed planowaną datą ślubu. Najlepiej datę     i godzinę spotkania umówić wcześniej w kancelarii parafialnej.

Do spisania protokołu potrzebne są następujące dokumenty:

1. Dowody osobiste.
  2. Świadectwa chrztu i świadectwo bierzmowania.
  3. Dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego w przypadku małżeństwa konkordatowego (ważne 6 miesięcy od daty wydania), ewentualnie odpis aktu małżeństwa cywilnego.
  4. Świadectwo uczestnictwa w szkolnej katechizacji przedmałżeńskiej tzw. Kurs przedmałżeński.
  5. Świadectwo uczęszczania na lekcję religii (ksero świadectwa szkolnego z ostatniej klasy).
  6. Dokument uczestnictwa narzeczonych w przygotowaniu bezpośrednim do małżeństwa w Diecezji Łomżyńskiej. Powinna być w nim odnotowana realizacja spotkań dla narzeczonych i spowiedzi przedślubne.

Dokumenty dodatkowe:

WAŻNE: Jeżeli małżeństwo ma być zawierane poza parafią zamieszkania narzeczonych należy wybrać jedną z opcji:

- otrzymać pozwolenie (tzw. delegację) z parafii zamieszkania jednego z narzeczonych do przeprowadzenia formalności w parafii ślubu;

- wypełnić formalności w parafii zamieszkania jednego z narzeczonych i otrzymać dokument uprawniający do zawarcia ślubu w wybranej parafii (tzw. licencję)

Dopiero po spisaniu protokołu wygłaszane są zapowiedzi w parafiach narzeczonych.

W przypadku zmiany daty czy godziny lub też rezygnacji z danego terminu należy jak najszybciej powiadomić kancelarię parafialną.