7 Kroków do sakramentu małżeństwa:

1. Na rok przed ślubem (na pewno w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy) narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii, w której planują wziąć ślub, bądź do której należy jedno z narzeczonych. Na tym spotkaniu narzeczeni wypełniają Kartę  zgłoszenia do sakramentu małżeństwa.

2. Spotkania dla narzeczonych (terminy spotkań: www.parafiamyszyniec.pl lub www.duszpasterstworodzin.lomza.pl)

3. Spotkania w Parafialnej Poradni Rodzinnej (Doradca życia rodzinnego: Pani Barbara Rosińska tel. 506837225)

4. Spisanie protokołu przedślubnego (kancelaria parafialna ks. dyżurny tel. 507116300)

5. Zapowiedzi (kancelaria parafialna)

6. Spowiedź przedślubna (Kościół)

7. Tuż przed ślubem powinno odbyć się spotkanie z duszpasterzem. Ma ono charakter organizacyjny. Na spotkaniu omawiane są szczegóły dotyczące ceremonii ślubu. Duszpasterz sprawdza, czy są skompletowane wszystkie dokumenty i załatwione formalności potrzebne do zawarcia małżeństwa sakramentalnego.

Spotkania dla Narzeczonych „Co i jak zanim powiesz Tak”

Spotkania obejmują dwa weekendy (sobotę i niedzielę) i są prowadzone w formie warsztatowej przez małżeństwo i księdza. Ze względu na formę spotkań (wprowadzenia do poszczególnych tematów przez prowadzących, a następnie indywidualna praca narzeczonych w parach) konieczna jest obecność obojga narzeczonych. Prosimy również, aby nie przychodzić na spotkania z dziećmi. Z uwagi na poruszane tematy SPOTKANIA DLA NARZECZONYCH stanowią integralną całość stąd wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. W przypadku nieobecności na części spotkań narzeczeni nie otrzymają potwierdzenia odbycia przygotowania bezpośredniego do małżeństwa.
Jeśli termin spotkań nie jest odpowiedni w dekanacie, można wybrać sobie inny odpowiedni termin i miejsce w innym dekanacie. Wszystkie informacje na stronie: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

Dodatkowe informacje dla narzeczonych:

Narzeczeni oprócz spotkań dla narzeczonych mają obowiązek odbyć dwa spotkania z doradcą życia rodzinnego, na które należy umawiać się indywidualnie u Pani Barbary Rosińskiej tel. 506837225.

Spisanie protokołu przedmałżeńskiego odbywa się osobiście w kancelarii parafialnej, w terminie nie krótszym niż jeden miesiąc, a nie dłuższym niż 2 miesiące przed planowaną datą ślubu. Najlepiej datę  i godzinę spotkania umówić wcześniej w kancelarii parafialnej.

Do spisania protokołu potrzebne są następujące dokumenty:
1. Dowody osobiste.
2. Świadectwa chrztu i świadectwo bierzmowania.
4. Dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego w przypadku małżeństwa konkordatowego (ważne 6 miesięcy od daty wydania), ewentualnie odpis aktu małżeństwa cywilnego.
5. Świadectwo uczestnictwa w szkolnej katechizacji przedmałżeńskiej tzw. Kurs przedmałżeński.
6. Świadectwo uczęszczania na lekcję religii (ksero świadectwa szkolnego z ostatniej klasy).
7.Dokument uczestnictwa narzeczonych w przygotowaniu bezpośrednim do małżeństwa w Diecezji Łomżyńskiej. Powinna być w nim odnotowana realizacja spotkań dla narzeczonych i spowiedzi przedślubne.

Dokumenty dodatkowe:

WAŻNE: Jeżeli małżeństwo ma być zawierane poza parafią zamieszkania narzeczonych należy wybrać jedną z opcji:
- otrzymać pozwolenie (tzw. delegację) z parafii zamieszkania jednego z narzeczonych do przeprowadzenia formalności w parafii ślubu;
- wypełnić formalności w parafii zamieszkania jednego z narzeczonych i otrzymać dokument uprawniający do zawarcia ślubu w wybranej parafii (tzw. licencję)

Dopiero po spisaniu protokołu wygłaszane są zapowiedzi w parafiach narzeczonych.
W przypadku zmiany daty czy godziny lub też rezygnacji z danego terminu należy jak najszybciej powiadomić kancelarię parafialną.

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30 i 12.00

Link do kanału YouTube

'Parafia Myszyniec'

Telefon parafialny we wszelkich sprawach