7 Kroków do sakramentu małżeństwa:

1. Na rok przed ślubem (na pewno w terminie nie krótszym niż 6 miesięcy) narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafii, w której planują wziąć ślub, bądź do której należy jedno z narzeczonych. Na tym spotkaniu narzeczeni wypełniają Kartę  zgłoszenia do sakramentu małżeństwa.

2. Spotkania dla narzeczonych (terminy spotkań: www.parafiamyszyniec.pl lub www.duszpasterstworodzin.lomza.pl)

3. Spotkania w Parafialnej Poradni Rodzinnej (Doradca życia rodzinnego: Pani Barbara Rosińska tel. 506837225)

4. Spisanie protokołu przedślubnego (kancelaria parafialna ks. dyżurny tel. 507116300)

5. Zapowiedzi (kancelaria parafialna)

6. Spowiedź przedślubna (Kościół)

7. Tuż przed ślubem powinno odbyć się spotkanie z duszpasterzem. Ma ono charakter organizacyjny. Na spotkaniu omawiane są szczegóły dotyczące ceremonii ślubu. Duszpasterz sprawdza, czy są skompletowane wszystkie dokumenty i załatwione formalności potrzebne do zawarcia małżeństwa sakramentalnego.

Spotkania dla Narzeczonych „Co i jak zanim powiesz Tak”

Spotkania obejmują dwa weekendy (sobotę i niedzielę) i są prowadzone w formie warsztatowej przez małżeństwo i księdza. Ze względu na formę spotkań (wprowadzenia do poszczególnych tematów przez prowadzących, a następnie indywidualna praca narzeczonych w parach) konieczna jest obecność obojga narzeczonych. Prosimy również, aby nie przychodzić na spotkania z dziećmi. Z uwagi na poruszane tematy SPOTKANIA DLA NARZECZONYCH stanowią integralną całość stąd wymagana jest obecność na wszystkich spotkaniach. W przypadku nieobecności na części spotkań narzeczeni nie otrzymają potwierdzenia odbycia przygotowania bezpośredniego do małżeństwa.
Jeśli termin spotkań nie jest odpowiedni w dekanacie, można wybrać sobie inny odpowiedni termin i miejsce w innym dekanacie. Wszystkie informacje na stronie: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

Terminy spotkań dla narzeczonych w roku 2019/ 2020 w Dekanacie Myszyniec

ZAKOŃCZONE ZAPISY!

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

I Edycja (Parafia Myszyniec)

I Weekend  23-24 Listopad  2019 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 19.00)
II Weekend  7-8 Grudzień  2019 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 19.00)

II Edycja ( Parafia Myszyniec)

I Weekend  29 luty - 1 marca  2020( sobota- niedziela godz. 15.00- 19.00)
II Weekend  14-15 marca  2020 ( sobota- niedziela godz. 15.00- 19.00)

Uwaga! Prosimy bardzo o wcześniejsze zgłoszenia chęci uczestnictwa w spotkaniach dla narzeczonych w danym terminie pod nr telefonu: Pani Beaty Pisarek 512728230 lub na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Liczba miejsc ograniczona.
Początek spotkania w soboty o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Myszyńcu.
Więcej informacji u ks. Andrzeja Surdykowskiego tel. 509114457 lub u  Pani Barbary Rosińskiej tel. 506837225.  Koszt uczestnictwa w spotkaniach dla narzeczonych 120 zł od pary. Spotkania dla narzeczonych odbywają się w Szkole Podstawowej w Myszyńcu, przy  ulicy  Dzieci Polskich 1.

III Edycja ( Parafia Łyse)

I Weekend  25-26  kwietnia 2020 ( sobota rozpoczęcie  o godz. 10.00 / niedziela rozpoczęcie o godz. 15.00 )
II Weekend  9-10 maja 2020 (sobota rozpoczęcie  o godz. 10.00 / niedziela rozpoczęcie o godz. 15.00 )

IV Edycja (Parafia Łyse)

I Weekend  19-20 września 2020 (sobota rozpoczęcie  o godz. 10.00 / niedziela rozpoczęcie o godz. 15.00 )
II Weekend 3-4 październik 2020 (sobota rozpoczęcie  o godz. 10.00 / niedziela rozpoczęcie o godz. 15.00 )

Uwaga! Prosimy bardzo o wcześniejsze zgłoszenia chęci uczestnictwa w spotkaniach dla narzeczonych w danym terminie pod nr telefonu: ks. Michał Konopka 794600068 Liczba miejsc ograniczona. Koszt uczestnictwa w spotkaniach dla narzeczonych 120 zł od pary.
Początek spotkania w soboty o godz. 10.00 w domu parafialnym przy Kościele Chrystusa Króla w Łysych.

Dodatkowe informacje dla narzeczonych:

Narzeczeni oprócz spotkań dla narzeczonych mają obowiązek odbyć dwa spotkania z doradcą życia rodzinnego, na które należy umawiać się indywidualnie u Pani Barbary Rosińskiej tel. 506837225.

Spisanie protokołu przedmałżeńskiego odbywa się osobiście w kancelarii parafialnej, w terminie nie krótszym niż jeden miesiąc, a nie dłuższym niż 2 miesiące przed planowaną datą ślubu. Najlepiej datę  i godzinę spotkania umówić wcześniej w kancelarii parafialnej.

Do spisania protokołu potrzebne są następujące dokumenty:
1. Dowody osobiste.
2. Świadectwa chrztu i świadectwo bierzmowania.
4. Dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego w przypadku małżeństwa konkordatowego (ważne 6 miesięcy od daty wydania), ewentualnie odpis aktu małżeństwa cywilnego.
5. Świadectwo uczestnictwa w szkolnej katechizacji przedmałżeńskiej tzw. Kurs przedmałżeński.
6. Świadectwo uczęszczania na lekcję religii (ksero świadectwa szkolnego z ostatniej klasy).
7.Dokument uczestnictwa narzeczonych w przygotowaniu bezpośrednim do małżeństwa w Diecezji Łomżyńskiej. Powinna być w nim odnotowana realizacja spotkań dla narzeczonych i spowiedzi przedślubne.

Dokumenty dodatkowe:

WAŻNE: Jeżeli małżeństwo ma być zawierane poza parafią zamieszkania narzeczonych należy wybrać jedną z opcji:
- otrzymać pozwolenie (tzw. delegację) z parafii zamieszkania jednego z narzeczonych do przeprowadzenia formalności w parafii ślubu;
- wypełnić formalności w parafii zamieszkania jednego z narzeczonych i otrzymać dokument uprawniający do zawarcia ślubu w wybranej parafii (tzw. licencję)

Dopiero po spisaniu protokołu wygłaszane są zapowiedzi w parafiach narzeczonych.
W przypadku zmiany daty czy godziny lub też rezygnacji z danego terminu należy jak najszybciej powiadomić kancelarię parafialną.

Codzienna transmisja Mszy Świętej z Bazyliki

Link do kanału YouTube