1. Dziś XXIII niedziela zwykła, która rozpoczyna Tydzień wychowania pod hasłem: „ W poszukiwaniu drogi”. Módlmy się w tym tygodniu szczególnie za rodziców, nauczycieli, wychowawców, aby stawali się dobrymi przewodnikami po życiowych drogach dla dzieci i młodzieży.
  2. Dziś całodobowa adoracja. Serdecznie zachęcamy do poświęcenia swojego czasu i przyjścia na modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.
  3. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 I spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca po wakacyjnej przerwie. W ramach spotkania będzie wspólna Msza Święta. Zapraszamy.
  4. W najbliższy czwartek 13 września przedostatnie nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Mszy Świętej o godz. 17.00 tego dnia nie będzie , a będzie o godz. 19.00 a po niej procesja Fatimska i modlitwa różańcowa, podczas której będziemy modlić się za rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież z naszej parafii.
  5. Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę dzieci i młodzieży, także chętnych rodziców do Rostkowa, do  miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę za dwa tygodnie 22 września. Zapisy u katechetów.
  6. W ostatnią środę miesiąca 26 września o godz.19.00 Msza Święta w naszej Bazylice z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  7. Zbiórki ministrantów dla młodszych i starszych będą w piątki po wieczornej Mszy Świętej.
  8. Za tydzień w następną niedzielę o godz. 19.00 kolejne spotkanie Rycerzy Kolumba.
  9. W najbliższy piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  10. W piątek 14 września Msza Święta o godz. 19.00 w Bazylice dla Starszych ministrantów i Młodzieży z KSM-u. Serdecznie zapraszamy.
  11. I Komunia Święta dla dzieci z klas trzecich w tym roku szkolnym odbędzie się o 12 maja dla dzieci z szkoły z Myszyńca, a 19 maja dla dzieci z pozostałych szkół.
  12. Za tydzień w niedzielę 16 września o godz. 17.00 Msza Święta za rodziny, które w wakacje wyjechały wspólnie na parafialny wyjazd do Zakopanego. Po Mszy Świętej zapraszamy o 18.00 na spotkanie integracyjne  pod wiatą przy szkołach.
  13. Bardzo prosimy narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa w 2019 roku, aby do końca września w zakrystii lub w kancelarii potwierdziły datę i godzinę ślubu i odebrali wszelkie informacje dotyczące spotkań dla narzeczonych. I edycja spotkań jeszcze w tym roku w listopadzie. Szczegóły na internetowej stronie parafialnej.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  15. Procesja za tydzień:

Obraz- RN Drężek ( Bednarczyk Danuta, Drężek Elżbieta)

Chorągiew- RN Pełty Myszyniec ( Zyśk Teresa)

Boże Miłosierdzie- RN  Wolkowe ( Zofia Bors)

Figura MB – RM Myszyniec Stary ( Drężek Leszek)

1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Reginę Dudek, śp. Władysławę Skonieczną. Wieczny odpoczynek….

Czytanie na dziś

Źródła nie znaleziono