1. Dziś XII niedziela zwykła. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek o godz. 16.00 Ostatni  Nieszpór. Poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie obchodów ku czci Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim tym, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuje szczególnie policji, strażakom i grupie ratowniczej nadzieja, Rycerzom Kolumba za wszelką pomoc w organizacji. Dziękuje wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarzyki na procesję Bożego Ciała. Jeszcze raz wszystkim za wszystko dziękuje.
  3. Już 6 lat w naszej parafii jest adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy, aby jak najczęściej w ciągu dnia przychodzić do Bazyliki na osobistą modlitwę i adorację.
  4. Dziś po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla tych, którzy adorują Najświętszy Sakrament.
  5. Wczoraj dzieci I komunijne wraz ze swoimi rodzicami i ks. Andrzejem wyjechali do Częstochowy. Dziś są w Krakowie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i zapewniają o modlitwie.
  6. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o 7.00 i 17.00
  7. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. W ramach spotkania wspólna Msza Święta i spotkanie integracyjne.
  8. W piątek 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte za kazaniami o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte z racji uroczystości o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, natomiast popołudniu mamy w naszej Bazylice 5 ślubów.
  10. W sobotę o godz. 15.30 odjeżdża grupa pielgrzymów na lotnisko do Warszawy, i o godz. 20.20 wylatuje do Rzymu.
  11. Za tydzień w niedzielę o godz. 6.00 sprzed Sali św. Marcina 2 autokary wyjeżdżają z naszej parafii na rodzinny wyjazd do Zakopanego.
  12. 1 i 2 lipca jest pielgrzymka nauczycieli do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca.
  13. Ponad tydzień nasz parafianin Eugeniusz Chorążewicz uczestniczył w maratonie rowerowym i przejechał 430 km w ciągu 18 h i 3 minuty. Gratulujemy!

1. Procesja w oktawie Bożego Ciała:

Poniedziałek: godz. 17.00

Obraz- RN Zdunek Ruszczyk Eugenia, Ścibek Marianna

Chorągiew- RN Wykrot Piórkowska Aleksandra

Boże Miłosierdzie- RN Myszyniec Władysława Kulas

Figura MB – RM Wydmusy Samsel Antoni, Piórkowski Stanisław

Wtorek: godz. 17.00

Obraz- RN Zalesie Parzych Władysława

Chorągiew- RN Wolkowe Turek Zofia

Boże Miłosierdzie- RN Myszyniec Stary Szydłowska Zofia

Figura MB – RM Zdunek Ścibek Władysław

Środa: godz. 17.00

Obraz- RN Wolkowe Popiołek Stefania

Chorągiew- RN Wolkowe II Ropiak Bożena

Boże Miłosierdzie- RN Wydmusy Kozłowska Weronika

Figura MB – RM Wydmusy Kozłowski Stanisław

Czwartek: godz. 16.00

Obraz- RN Pełty Mysiorska Marianna

Chorągiew- RN Samsel Eugenia

Boże Miłosierdzie- RN Drężek Czesława

Figura MB – RM Stanisław Lipka

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

29 VI 2019 r.- Rzym

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie