Tysiące Kurpiów i gości przeszło w barwnej procesji Bożego Ciała w Myszyńcu. „Kto ma Chrystusa, ma wszystko” – powiedział przy ostatniej stacji ks. Zbigniew Jaroszewski, proboszcz parafii, który podziękował za liczny udział w procesji i ogromne zaangażowanie w jej przygotowanie. Podkreślił, że procesja jest wyznaniem wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

https://www.niedziela.pl/artykul/92252/W-Myszyncu-najslynniejsza-procesja

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Zbigniew Jaroszewski, a homilię wygłosił ks. Paweł Rytel-Andrianik. Homileta nawiązał do historii uroczystości Bożego Ciała, która jest związana z cudem Eucharystycznym w Bolsenie we Włoszech oraz słynnym hymnem autorstwa św. Tomasza z Akwinu „Przed tak wielkim Sakramentem”.

„My nie klękamy przed opłatkiem, my klękamy przed Jezusem” – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. Zaznaczył, że wydarzenia Eucharystyczne, które miały miejsce w Polsce 15 lat temu w Sokółce, a 10 lat temu w Legnicy, są po to, aby umocnić naszą wiarę, że „Eucharystia to nie jest coś, Eucharystia to jest ktoś – Jezus obecny wśród nas”.

Ks. Rytel-Andrianik zachęcił, aby szczególnie po pandemii podjąć postanowienie, by każda niedziela oznaczała uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Chrystusa w Komunii Świętej. „On mówi ‘bierzcie i jedzcie’, czeka na nas” – powiedział.

Myszyniec jest uważany za symboliczną stolicę Kurpi, które obejmują teren dwóch puszcz mazowieckich: Puszczy Białej i Puszczy Zielonej (zwanej Kurpiowską). Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu należy do diecezji łomżyńskiej. Miejscowy kościół jest kolegiatą oraz Bazyliką mniejszą. O zaangażowaniu wiernych w życie religijne świadczy fakt, że na terenie parafii jest ok. 200 Kółek Różańcowych.

Artykuł: Niedziela.pl

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie