Światowy Dzień Młodzieży zbliża się wielkimi krokami. W całym kraju widać przygotowania do tego wydarzenia. W naszej diecezji również. Tegoroczne, już 31. ŚDM diecezji łomżyńskiej odbędą się 2 i 3 kwietnia w Ostrołęce .

 

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”- to zarówno hasło tegorocznych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, jak i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na te wyjątkowe, ŚDM w Krakowie, musimy poczekać jeszcze 5 miesięcy, jednak już dziś młodzież z Ostrołęki zaprasza na Dni Młodzieży w naszej diecezji.

Do tego wydarzenia ostrołęccy wolontariusze przygotowują się, od września ubiegłego roku, poprzez wspólne msze, adoracje, a także cotygodniowe spotkania w poszczególnych parafiach miasta. – Razem z księżmi, odpowiedzialnymi za organizację, modlimy się i omawiamy sprawy dotyczące przyjazdu wielu młodych ludzi do Ostrołęki. Dowiadujemy się też jakie są nasze zadania zarówno na najbliższy czas jak i na czas trwania Dni Młodzieży – mówi wolontariusz Łukasz Ciskowski. Do zadań wszystkich wolontariuszy, a jest ich ponad dziewięćdziesięciu, należy m. in. przygotowanie: noclegów, posiłków, recepcji, punktu medycznego, stoisk informacyjnych.

Aby Dni Młodzieży mogły dojść do skutku, nieodzowna jest pomoc władz miasta i wsparcie sponsorów. Jak podkreślają organizatorzy, bez ludzi dobrej woli nie byłoby możliwości zorganizowania tak dużego przedsięwzięcia. – Współpraca z władzami w Ostrołęce układa się pomyślnie. Możemy na nich liczyć w każdej kwestii. To duże wyzwanie dla całego miasta, ale też moment na dobrą promocję regionu – mówi ks. Dariusz Niewiński, duszpasterz młodzieży i koordynator ŚDM w diecezji łomżyńskiej.

Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej odbywają się, od kilkunastu lat- w Niedzielę Palmową. Jak dowiadujemy się od ks. Niewińskiego, tegoroczne spotkanie zostało jednak zaplanowane na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, aby nawiązać do hasła ŚDM oraz Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka. Organizatorzy mają nadzieję, że zmiana terminu nie wpłynie na frekwencję i także w tym roku Dni Młodzieży zgromadzą ponad 2 tysiące młodych.

Jak zapewnia ks. Dawid Rosiński, wikariusz Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce, na młodzież czeka wiele interesujących występów i świadectw – m. in. diecezjalny Zespół ŚDM oraz Kabaret Mumio. Nie zabraknie też adoracji Najświętszego Sakramentu, czy procesji światła.

Paulina „Tosia” Wiśniewska

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie