"Bo miłości trzeba się uczyć!

 Zakończyła się kolejna edycja Wieczorów Małżeńskich w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu. Pierwsza miała miejsce w czasie Adwentu, druga zaś podczas Wielkiego Postu. W sumie 32 pary małżeńskie spotykały się, jak sami mówią na niedzielnych randkach o godz. 19.00 w sali Wersal w Myszyńcu.

 

Wieczory Małżeńskie, to cykl siedmiu spotkań, podczas których analizowane są następujące tematy: Budowanie mocnych fundamentów; Sztuka komunikacji; Rozwiązywanie konfliktów; Moc przebaczenia; Wpływy rodziny przeszłość i teraźniejszość; Dobry Seks; Miłość w działaniu. Kurs dla małżonków nie ma formy sztywnych wykładów kierowanych w stronę licznego audytorium. Wprost przeciwnie. Małżeńskie pary w romantycznym blasku świecy siedzą przy dwuosobowych stolikach. W całkowitej odrębności od innych par, w jedności ze sobą są odbiorcami audiowizualnego wykładu. Prezentacja przerywana jest ćwiczeniami, które małżonkowie wykonują w parach. Nie ma pracy w grupach czy przemówień opartych na dzieleniu się z innymi swoimi doświadczeniami małżeńskimi. Wyświetlane na ekranie konferencje  prowadzą Sila i Nicky Lee  rodzice czwórki dzieci, para z trzydziestoletnim stażem małżeńskim. Są oni twórcami Kursu MałżeńskiegoKursu Przedmałżeńskiego, a także autorami książek: Niezbędnik małżeński oraz  Niezbędnik rodzicielski.

W ciągu siedmiu spotkań małżonkowie odkryli praktyczne narzędzia, które  pomogły efektywnie się komunikować, pogłębiły więź poprzez rozwiązywanie konfliktów, uzdrowiły zranienia i przybliżyły moc prawdziwego przebaczenia. Pary zrozumiały też wpływ wychowania na relację małżeńską, a tym samym poprawili relacje z rodzicami i teściami. Poddali także analizie aspekty różniące podejście małżonków w sprawach dotyczących zbliżeń cielesnych pogłębiając tym samym małżeńską intymność seksualną.

Wieczory Małżeńskie pozwoliły nam lepiej się komunikować, nauczyliśmy się prowadzić konstruktywne rozmowy. Bierzemy pod uwagę to, co myśli współmałżonek, wspólnie rozwiązujemy konflikty, nie odkładamy ich na gromadkę, tłumiąc swoje niewyrażone uczucia. – mówi jedna z par biorących udział w pierwszej edycji. Nas Wieczory Małżeńskie utwierdziły w tym, jak ważni jesteśmy sami dla siebie. Inne powiązania rodzinne schodzą trochę na boczny tor, bo to, co łączy nas jest najważniejsze. To my kształtujemy nasze dzieci, a te z kolei widząc nas zakochanych, okazujących sobie miłość i zrozumienie, czerpią pozytywne wzorce. – stwierdzają młodzi z kilkuletnim stażem małżeńskim.

Dzięki Wieczorom Małżeńskim dopiero teraz, po latach małżeństwa zrozumieliśmy, jak ważne jest spędzanie ze sobą czasu, znajdowanie go dla siebie w codziennym zabieganiu. Wiemy, jak ważne jest pielęgnowanie naszej miłości. Mamy świadomość prawdziwej hierarchii wartości w związku, aby był on zbudowany na mocnych fundamentach opartych na Bogu, który nas umacnia – podsumowują dojrzali małżonkowie.

Dziękujemy naszym duszpasterzom za organizacje Wieczorów Małżeńskich w naszej parafii i mamy nadzieję, że będą kolejne edycje tych pięknych spotkań dla małżonków.

Milena Nalewajk


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie