7 maja na zakończenie I i II edycji Wieczorów Małżeńskich miał miejsce specjalny „Extra Wieczór Małżeński”. Rozpoczął się on Mszą świętą w Bazylice Mniejszej w Myszyńcu sprawowaną w intencji małżonków przez ks. Andrzeja Surdykowskiego oraz ks. Dawida Kuleszy – inicjatorów Wieczorów Małżeńskich w parafii Myszyniec. Małżonkowie wysłuchali Słowa Bożego oraz słów homilii, a następnie stanęli przed Bogiem i w jedności ze sobą odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 

Po Mszy świętej udali się do sali bankietowej Wersal na bal. Przed rozpoczęciem imprezy specjalne słowa i życzenia skierował do nich ks. Proboszcz kan. Zbigniew Jaroszewski. Zabawę do białego rana poprowadził wodzirej Patryk Majewski, a oprawą muzyczną zajął się dj Miłosz Sikora. Jak twierdzą sami małżonkowie – czuli się jak na swoim drugim przyjęciu weselnym.

Wieczory Małżeńskie, w których uczestniczyli małżonkowie stanowiły cykl siedmiu spotkań, w czasie których małżonkowie odkrywali praktyczne narzędzia, które pomogły efektywnie się komunikować, pogłębiły więź poprzez rozwiązywanie konfliktów, uzdrowiły zranienia i przybliżyły moc prawdziwego przebaczenia. Pary zrozumiały też wpływ wychowania na relację małżeńską, a tym samym poprawili relacje z rodzicami i teściami. Poddali także analizie aspekty różniące podejście małżonków w sprawach dotyczących zbliżeń cielesnych pogłębiając tym samym intymność małżeńską.

Milena Nalewajk

 

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie