Koncert Uwielbienia w Myszyńcu

W Uroczystość Bożego Ciała, które w tym roku przypadło 26 maja w Dzień Matki, w myszynieckim amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej przy ul. Dzieci polskich 2 odbył się Koncert Uwielbienia. Tę niezwykłą formę modlitwy poprowadził ks. Krzysztof Kralka SAC wraz z zespołem Razem za Jezusem z Lublina. Jego członkowie w znacznej większości formują się we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca, która spotyka się przy parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie. Niektórzy posługują w Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji.

 

Koncert Uwielbienia na Kurpiach – w Myszyńcu, który w opinii publicznej uchodzi za stolicę Kurpiowszczyzny – przepełniony był radością i pokojem. Na deskach myszynieckiego amfiteatru wystąpił zespół Razem za Jezusem z pięknym śpiewem i muzyką. Co ważne, nie były to puste dźwięki, lecz głosy i dźwięki modlitwy płynącej prosto z serc. Momentem kulminacyjnym wieczornego, dwugodzinnego spotkania było ukazanie się na scenie „Najjaśniejszej Gwiazdy”– Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Umysły i serca wszystkich uczestników koncertu zwrócone były tylko ku Niemu. To jeden z owoców, jaki niesie modlitwa uwielbienia – skupienie się nie na życiowych problemach, trudnościach, błaganiu o wstawiennictwo, ale przede wszystkim na dziękczynieniu za łaski otrzymane od Boga, co często pomijane jest w codziennych modlitwach. Piękny czas koncertowego uwielbienia, żywa obecność Chrystusa pośród wiernych wywołała także chwile refleksji i zadumy. Dzięki modlitwie o uzdrowienie powróciło do życia to, co martwe oraz obudziło się to, co uśpione.

 

Modlitwa śpiewem przeplatana rozważaniami to szczególny rodzaj rozmowy z Bogiem. To także dowód na to, że oddawanie chwały Jezusowi, uznanie Go Panem i Królem naszego życia wcale nie musi być smutne, nostalgiczne. Wielbiąc Boga wznosimy do Niego ręce, tańczymy z radości na myśl o tym, jak On nas ukochał. Tym samym to dowód na to, że nasza wiara jest pełna radości i wdzięczności za otrzymywane Boże dary. Włączenie się w chwalenie Boga śpiewem podczas Kurpiowskiego Koncertu Uwielbienia stało się doskonałym dopełnieniem świętowania uroczystości Bożego Ciała – najpierw wierni z parafii Myszyniec oraz przybyli goście mogli uczestniczyć we Mszy Świętej, następnie w jedynym w swoim rodzaju barwnym korowodzie Procesji Eucharystycznej ulicami Myszyńca a na koniec tego pięknego dnia wszyscy mogli wziąć udział w Koncercie Uwielbienia. Wszystko po to, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi, który nigdy nas nie opuścił i zostawił nam Siebie w Najświętszym Sakramencie. Organizatorami Koncertu Uwielbienia na Kurpiach była Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej na czele z ks. proboszczem kan. Zbigniewem Jaroszewskim oraz Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu.

Milena Nalewajk

 

 

 

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie