Jak co roku komisja stypendialna Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej przyznała ponad 50 stypendiów  papieskich. Stypendia, w oparciu o przewidziane kryteria zostały w całości ufundowane przez wiernych Diecezji Łomżyńskiej z ofiar złożonych do puszek w trakcie Dnia Papieskiego 12 października. W związku z tym składamy podziękowanie wszystkim.

Z parafii Myszyniec Stypendium Papieskie zostało przyznane: Magdalenie Ścibek kl. III gim,Edycie Kaczmarczyk kl.I LO,Paulinie Załęskiej kl.I LO i Szymonowi Cieślakowi kl.II LO.

  

 Jak co roku komisja stypendialna Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej przyznała ponad 50 stypendiów  papieskich. Stypendia, w oparciu o przewidziane kryteria zostały w całości ufundowane przez wiernych Diecezji Łomżyńskiej z ofiar złożonych do puszek w trakcie Dnia Papieskiego 12 października. W związku z tym składamy podziękowanie wszystkim.

Z parafii Myszyniec Stypendium Papieskie zostało przyznane: Magdalenie Ścibek kl. III gim,Edycie Kaczmarczyk kl.I LO,Paulinie Załęskiej kl.I LO i Szymonowi Cieślakowi kl.II LO.

Młodzież w dniach 27 i 28 lutego br. razem z opiekunem brała udział w spotkaniu formacyjnym połączonym z wręczeniem stypendiów z rąk Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Duszpasterz młodzieży ks. Dariusz Niewiński przygotował dla nich interesującą konferencję i zaprosił na Diecezjalne Dni Młodzieży do Grajewa. Mieliśmy też okazję spotkać młodzież z  Diecezjalnego Centrum ŚDM na czele z ks. Jackiem Czaplickim. Poznaliśmy już w szczegółach propozycję programu w dekanatach .

Zapytałam po powrocie młodzież o refleksje po spotkaniu, oto kilka wypowiedzi:

-warto było spotkać się w tym gronie, była to dla mnie możliwość poznania wartościowych osób, które nie wstydzą się swojej wiary. Zyskałam wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania w kwestii mojej wiary. Z tego spotkania najbardziej zapamiętam Mszę Świętą w gronie osób , które niedawno poznałam. Bardzo się cieszę że mogłam po raz kolejny zobaczyć ks. Biskupa i jego uśmiechniętą i wesołą twarz,

-po konferencji i spotkaniach w grupach mogłyśmy się wiele dowiedzieć o sobie, poznać i porozmawiać  o naszych zainteresowaniach, marzeniach i planach na przyszłość i opowiedzieć o tym co robimy w swoich parafiach,

-był to wyjazd udany i owocny w nowe znajomości, które będą się na pewno utrzymywały. Dowiedziałem się dużo o ŚDM. Spędziłem w sumie ponad dzień na poznawaniu nowych wspaniałych ludzi i na rozmowie z nimi na różne tematy.

 

                                                                                                                                          Rosińska Barbara

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie