W dniu 23 sierpnia 2020 roku na cmentarzu parafialnym w Myszyńcu odbyła się uroczystość 100-lecia bitwy pod Myszyńcem w wojnie polsko- bolszewickiej. Obchody rozpoczęła polowa msza święta w intencji Poległych Bohaterów z udziałem władz Gminy Myszyniec, przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej, żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Komorowa, Strzelców Kurpiowskich, zuchów z Gromady Zuchowej Wędrowne Skrzaty, mieszkańców Myszyńca i okolicznych miejscowości.
W czasie mszy świętej podczas podniesienia Strzelcy Kurpiowscy oddali wystrzał z muszkietów. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod odnowiony Pomnik 7 Bohaterów, który został odsłonięty przez Burmistrz Myszyńca Panią Elżbietę Abramczyk i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Myszyńcu Pana Sławomira Archackiego. Poświęcenia odrestaurowanego pomnika dokonał ks. dziekan Zbigniew Jaroszewski- proboszcz parafii Myszyniec. Na mogile odnowionej ze środków Gminy Myszyniec i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku złożono wieńce i zapalono znicze. Pomnik ten wykonany przy udziale miejscowych kolejarzy został odsłonięty 96 lat wcześniej - 23 sierpnia 1924 roku.
Wykonawcą prac konserwatorskich i restauratorskich Pomnika 7 Bohaterów i położonego obok nagrobka Strażników Granicznych był p. Marcin Witkowski. Prace zostały wykonane z wielką dbałością o zachowanie historycznej materii obu nagrobków.
Na koniec uroczystości wspólnie odśpiewano hymn narodowy, a zuchy przekazały uczestnikom okolicznościowe broszury wydane ze środków Gminy Myszyniec „Rok 1920 w Gminie Myszyniec” autorstwa p. Leszka Zugaja.
W ramach obchodów 100 – lecia bitwy pod Myszyńcem przygotowano też wystawę w multimedialnym muzeum w dzwonnicy poświeconą setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i wydarzeniom 1920 roku na terenie naszej gminy. Można ją zwiedzać od wtorku od niedzieli w godzinach otwarcia muzeum.