Od 27 do 31 lipca trwała będzie pielgrzymka Papieża Franciszka do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży. W Warszawie i jednocześnie w Krakowie przedstawiono dziś ogólny zarys papieskiej wizyty.

 

Metropolita krakowski zwrócił z naciskiem, że publikowany dziś program pobytu Ojca Świętego w Polsce ma charakter ściśle roboczy: „Chciałem podkreślić – to prośba organizatorów – że jest to wstępna, robocza wersja programu, która jest im potrzebna, aby przygotować i zabezpieczyć miejsca, drogi przejazdu, główne uroczystości i spotkania. Ostateczna wersja, dostępna dla wszystkich, zostanie zatwierdzona i opublikowana przez Stolicę Apostolską w stosownym czasie” – zapowiedział kard. Stanisław Dziwisz.

Sekretarz generalny episkopatu bp Artur Miziński, który jest przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce, zaznaczył, że papieska pielgrzymka ma przede wszystkim charakter duszpasterski, a jej najważniejszym punktem jest spotkanie z młodzieżą świata. Nie mniej jednak Papież Franciszek uwzględnił część próśb strony polskiej. Stąd wizyta na Jasnej Górze, gdzie Ojciec Święty będzie sprawował dziękczynną Mszę za dar chrztu Polski. 

„Innym punktem wizyty Ojca Świętego, wykraczającym poza Światowe Dni Młodzieży, będzie pobyt w Auschwitz. To wizyta trzeciego Papieża. Jan Paweł II, Benedykt XVI, a teraz Franciszek odwiedzają to miejsce jakże wyjątkowe i tragiczne. Papież będzie w celi śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, a także w Birkenau (Brzezince) na krótkiej modlitwie, która będzie miała wymiar międzyreligijny” – powiedział bp Miziński.

Niezmienne pozostają stałe punkty Światowych Dni Młodzieży z udziałem Papieża, jak powitanie, Droga Krzyżowa, sobotnie czuwanie oraz niedzielna Msza rozesłania.

R. Łączny, KAI/ rv

 

 


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie