W niedzielę 19 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice Myszynieckiej zaśpiewa Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti, jeden z najbardziej cenionych europejskich zespołów, które specjalizują się w wykonywaniu i popularyzacji śpiewu gregoriańskiego.
 

Ten wyjątkowy koncert, który odbędzie się w ramach obchodów 1050 - lecia Chrztu Polski, będzie stanowić dla słuchaczy prawdziwą „ucztę dla ducha”, ukazując sakralne piękno tkwiące w tym tradycyjnym, jednogłosowym śpiewie liturgicznym Kościoła Katolickiego.

Mulierum Schola Gregoriana Clamaverunt Iusti brała udział w prestiżowych festiwalach (odbywających się m.in. we Florencji, w Bolonii, w Bratysławie, czy belgijskim Watou), jak również zdobyła liczne laury na konkursach chóralnych w całej Europie (m.in. dwie pierwsze nagrody na Concorso Polifonico Internazionale Gudio d'Arezzo w kategorii canto monodico cristiano – concorso oraz canto monodico – rassegna; 2011) Przyniosły one zespołowi międzynarodowy rozgłos i uznanie ze strony wybitnych gregorianistów (m.in. prof.: Nino Albarosy, Johannesa B. Göschla, Alberto Turco).

 
 
Wydana w zeszłym roku płyta Verbum Incarnatum – Tajemnica Słowa Wcielonego w śpiewie gregoriańskim i ambrozjańskim z improwizacjami saksofonowymi (Ars Sonora, 2015) otrzymała nagrodę Fryderyk 2016 w kategorii: „Album roku muzyka dawna”.
Kierownikiem artystycznym i dyrygentem Scholi Gregoriana Clamaverunti Iusti jest Michał Sławecki.
Ukończył on Salezjańskie Liceum Muzyczne w Lutomiersku. W latach 2001 – 2006 studiował muzykę kościelną w Akademi Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (organy – Magdalena Czajka, dyrygentura – Sławek A. Wróblewski, śpiew gregoriański – ks. Kazimierz Szymonik), a w latach 2003-2008 kompozycję (w klasie Stanisława Moryto) uzyskując dyplomy z wyróżnieniem. W roku akademickim 2006/2007 studiował w Conservatorio di Musica A. Casella w L’Aquila (kompozycja – Alessandro Sbordoni, organy i śpiew gregoriański – Giandomenico Piermarini) oraz w Pontificio Istituto di Musica Sacra w Rzymie (śpiew gregoriański – Alberto Turco, Daniel Saulnier). Uczestniczył w kursach śpiewu gregoriańskiego, które prowadzili mistrzowie tej klasy, co Nino Albarosa (Cremona), Johannes B. Göschl (München), Kees Pouderoijen (Vienna), Franz Karl Praßl (Graz), Federico Bardazzi(Firenze), Giovanni Conti (Lugano), Heinrich Rumphorst (Berlin), Alexander M. Schweitzer (Oslo). Jest członkiem włoskiej i polskiej sekcji Associazione Internazionale Studi di Canto Gregoriano. Prowadzi kursy śpiewu gregoriańskiego w kraju i zagranicą. Koncertuje jako solista, kameralista i akompaniator w kraju i zagranicą. Bierze udział w prawykonaniach utworów współczesnych kompozytorów polskich. Niektóre z nich zostały zarejestrowane na płytach CD. Ponadto jest laureatem nagród i wyróżnień w konkursach kompozytorkich. W latach 2003-2013 roku pełnił funkcję organisty i kantora w Kościele Akademickim św. Anny przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Jest II dyrygentem Chóru Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2007 jest kierownikiem artystycznym i dyrygentem Mulierum Schola Gregoriana CLAMAVERUNT IUSTI. W 2013 roku założył zespół męski - Virum Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszynski, z którym pracuje nad repertuarem postklasycznym.  Jest wykładowcą na kierunku Muzyka Kościelna na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W 2012 obronił pracę doktorską zatytułowaną Topos romano-frankoński. Aspekt wykonawczy na przykładzie wybranych utworów. W 2013 roku zainicjował i kieruje Studium Śpiewu Gregoriańskiego w Niepokalanowie.

Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

przesunięcie w czasie-

Ziemia Święta

21-28 IV 2025r.-

          Ziemia Święta

'Śladami Zmartwychwstałego'

VII 2025r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

      Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

     Porządek Mszy Świętych

  Niedziela: 7.00; 9.00; 10.30;

                       12.00; 17.00;

  Dni powszednie: 7.00; 17.00;

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

  

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2013

             

100. rocznica poświęcenia naszej Świątyni

                  25 września 2021

 

List Papieża Franciszka

    List Premiera RP

 

 

                  

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Media katolickie