Kościół katolicki obchodzi 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego (Epifania), w tradycji znaną jako Trzech Króli. Na Wschodzie była ona znana już w III wieku. Sto lat później pojawiła się także na Zachodzie, gdzie przeobraziła się w święto Trzech Króli. W liturgii uroczystość ta wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem.

Objawienie, po grecku Epifania, oznacza “zjawienie się”, “objawienie się”. Pełnia objawienia dokonuje się w Osobie i działalności Jezusa. Jest On żywym objawieniem Boga jako Syn Boga żywego (Mt 16,16).

Z racji panującej pandemii, tradycyjna KOLĘDA - wizyta duszpasterska w Waszych domach się nie odbędzie.
Parafia Myszyniec organizuje Msze Święte dla poszczególnych wiosek i ulic należących do parafii.
Msze święte dla wiosek codzienne o godz. 15.00
Natomiast dla poszczególnych ulic o godz. 19.00
Dla wszystkich rodzin zostały przygotowane zestawy jubileuszowe, a w nich pewne niespodzianki.
Serdecznie zapraszamy...
* Uwaga!
Za mieszkańców Myszyńca Starego (wieś i Górki) zostanie odprawiona Msza Święta kolędowa w czwartek (21.01.2021) o godz. 15.00,
zaś za mieszkańców Myszyńca Starego (Nadrzecze i Osicha) Msza Święta kolędowa zostanie odprawiona w piątek (22.01.2021) o godz. 15.00.
 

 Ojciec Święty Jan Paweł II nie miał wątpliwości, że rodzina jest najważniejsza, dlatego też prawie połowę swego wysiłku duszpasterskiego  skoncentrował właśnie na rodzinie. Miał niezwykły dar rozumienia istoty małżeństwa i rodziny.
W dzisiejszym świecie, gdzie coraz bardziej widoczny jest kryzys rodziny, gdzie nieustannie poszukuje się wzorców i autorytetów, lekarstwem może okazać się model Świętej Rodziny jako wzór do naśladowanie w codziennym życiu. Święta Rodzina z Nazaretu jest doskonałym przykładem najpełniejszego rozwinięcia cnót Bożych: wiary, nadziei i miłości, a także poszanowania woli Bożej i przestrzegania przykazań Bożych.

Niech Jezus, którego ofiarowuje nam Maryja w te święte dni, będzie najpiękniejszym Darem otrzymanym od Boga… Życzymy Wam radości z Bożego Narodzenia, która jest radością z Boga samego, który chce pojawić się w naszym życiu, aby przez nas promieniować na ludzi. Niech rodzące się Światło rozświetli Wasze ciemności, niech zabłyśnie nadzieją na kolejny rok, który przed nami. Niech da pewność wiary w Tego, który codziennie chce się w nas rodzić i dawać nam nowe życie.

Łącząc się duchowo w dzień Bożego Narodzenia, z białym opłatkiem w dłoni niesiemy wszystkim parafianom i gościom najlepsze życzenia!

Ksiądz Proboszcz z Księżmi Wikariuszami

 

 

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30 i 12.00

        Link do kanału YouTube

          'Parafia Myszyniec'

       

  

Telefon parafialny we wszelkich sprawach  

       507 116 300

Konto bankowe parafii :

 94 8920 0001 0002 2116 2000 0010

  Kurpiowski Bank Spółdzielczy

               w Myszyńcu

 

Link do transmisji:

        Uroczystość podniesienia

do godności Bazyliki Mniejszej 2014

            

       Niedziela Palmowa 2020

                 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie