„Respirator dla szpitala w Ostrołęce” jest akcją podjętą przez naszą wspólnotę parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu.Celem jest zebranie środków pieniężnych na respirator, który chcemy przekazać dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Zbiórka odbywa się przez specjalnie utworzone na ten cel subkonto parafialne w Kurpiowskim Banku Spółdzielczym w Myszyńcu.

Wpłaty można dokonywać bezpośrednim przelewem na niżej podane konto:

Konto: 76 8920 0001 0002 2116 2000 0140
Tytuł wpłaty:
Darowizna na respirator
Odbiorca:
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu
   Plac Kardynała Wyszyńskiego 1
   07-430 Myszyniec

W tym trudnym czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa wspaniałym gestem byłoby dostarczenie dodatkowego respiratora do najbliższego szpitala, z którego wielu z nas już korzystało. Wszystko to chcemy czynić z najwyższej troski o życie człowieka, czyniąc uczynek miłosierdzia, i w tym czasie Wielkiego Postu możemy to zrobić w ramach swojej jałmużny wielkopostnej. Koszt respiratora to około od 60 000 zł do 100 000 zł. Zbiórka rozpoczynamy dzisiaj, tj. 23.03.2020 r.
Na bieżąco będziemy informować na naszej internetowej stronie parafialnej o przebiegu tej akcji.
Jeszcze raz apelujemy „ZOSTAŃCIE W DOMACH”, ale nie siedźmy bezczynni - wesprzyjmy tych, którzy ratują nasze życie.
Dziękujemy za każdą, nawet najdrobniejszą wpłatę.

Z poważaniem ks. Zbigniew Jaroszewski
i ks. Wikariusze

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 24 marca 2020 r.

o wprowadzeniu stanu epidemii

od dnia 25 marca do dnia 11 kwietnia br.

Msze Święte będą odprawiane bez udziału wiernych

Bazylika w Myszyńcu jest w niedziele otwarta w godz.13.00- 17.00

od poniedziałku do soboty w godz. 8.00- 16.45

do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

W Bazylice może przebywać tylko 5 osób.

Duszpasterze w Bazylice będą odprawiać w ustalone dni i godziny zamówione wcześniej intencje Mszy Świętych.

Decyzje te są podyktowane troską o Wasze zdrowie, a także brakiem możliwości ograniczenia uczestników Mszy Św. do wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Drodzy Parafianie...
Ciągle pracujemy nad jakością transmisji Mszy Świętej na żywo z naszej Bazyliki. Chcemy codziennie transmitować Mszę Świętą o godz. 17.00 z naszej Bazyliki w Myszyńcu i głosić do Was Słowo Boże!. Zachęcamy do łączności duchowej dziś o godz. 17.00.

Transmisja na YouTube dziś o godz. 17.00.

Moi drodzy dzisiaj Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 12.00 i 19.00 w naszej Bazylice bez udziału wiernych.
- Adoracja w naszej Bazylice od godz. 7.30 do 17.00 z przerwą na Mszę Świętą o godz. 12.00. (Przypominamy, że w Kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób)

- Przypominamy o możliwości Duchowej Adopcji dziecka (indywidualnie w domu) Jak to zrobić? Warto posłuchać. Z tyłu naszej Bazyliki są modlitewniki dla tych, którzy podjęli duchową adopcję.

- O godz. 12:00 - w łączności z papieżem i całym Kościołem wspólna modlitwa "Ojcze nasz" w intencji ustąpienia pandemii korona wirusa. (Wszędzie tam gdzie będziesz módl się z wiarą i ufnością). Także w naszej Bazylice będziemy zawierzać Najświętszej Maryi Pannie na Mszy Świętej o godz. 12.00 całą naszą parafię.

Dzisiaj 25 marca transmisja internetowa z naszej Bazyliki:

- godz. 12.00 Transmisja Mszy Świętej na żywo na naszym parafialnym Facebooku

- godz. 19.00 - Transmisja Mszy Świętej na Youtube (kanał Parafia Myszyniec)

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 24.03.2020r. o ograniczeniu uczestników zgromadzeń liturgicznych z przykrością, ale w trosce o wasze zdrowie, pragnę poinformować, że od dnia 25 marca  do dnia 11 kwietnia br. Msze Święte w Bazylice w Myszyńcu będą odprawiane bez udziału wiernych. Kapłani w Bazylice w dni powszednie, niedzielę i uroczystości będą odprawiać w ustalone godziny zamówione wcześniej intencje Mszy Świętych. Będziemy starali się jak najczęściej transmitować Mszę Święte z naszej Bazyliki przez Internet. Szczegóły będziemy podawać na naszej internetowej stronie parafialnej.
Pragnę poinformować, że codziennie od godz. 8.00 do 16.45 nasza Bazylika jest otwarta do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W tych godzinach można również skorzystać ze spowiedzi, przyjąć namaszczenie chorych i Komunię Świętą. Bardzo proszę o codzienną modlitwę całymi rodzinami w intencji ustania epidemii, a ja zapewniam, że codziennie w Bazylice o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

Z zapewnieniem w modlitwie
           Myszyniec, 24.03.2020r.

ks. Zbigniew Jaroszewski

Codzienna transmisja Mszy Świętej z Bazyliki

Link do transmisji Mszy Św.

na kanale YouTube

Parafia Myszyniec