„Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej”.

Jest 22 lutego 1931 roku. Helena Kowalska, która w zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przyjęła imię Faustyna, przebywa w klasztorze w Płocku. Wtedy po raz pierwszy widzi Jezusa w charakterystycznej postawie i geście błogosławieństwa, które dziś znamy wszyscy dzięki (głównie) obrazowi z krakowskich Łagiewnik.

Objawienie prywatne, które zostało jej dane mocą łaski Boga, zapoczątkowało kult Bożego Miłosierdzia – choć upłynęło dużo czasu, zanim uznano je za autentyczne. Dziś mija 87 lat od tego wydarzenia.

Drodzy Bracia i Siostry,

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości.

Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego, który w sposób uroczysty będzie obchodzony w Kalkucie w Indiach dnia 11 lutego 2019 roku, Kościół – Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych – pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te Miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”.

LOURDES - COSTA BRAVA – MONTSERRAT - BARCELONA

1. Dzień 02.08. Piątek: 4.00 Wyjazd sprzed Kościoła w Myszyńcu do Warszawy. 6,45 zbiórka na lotnisku Okęcie. Odprawa, 9,10 wylot do Barcelony. Lądowanie 12,20. Przejazd autokarem do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień 03.08. Sobota: Msza Święta w Kaplicy Objawień, śniadanie, zwiedzanie Lourdes, Szlak św. Bernadety, czas wolny. Obiadokolacja i dla chętnych udział w Procesji Światła.
3. Dzień 04.08. Niedziela: Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie. Krótki pobyt w Sanktuarium i w godzinach południowych wyjazd do Hiszpanii. Przyjazd do hotelu na Costa Brava w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Link do hotelu w Hiszpani: http://vila-de.calella-hotels.com/en/

V 2019 r.- Włochy

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie