Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy Wam Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, aby słowa naszej Noblistki zachęcały Was do nieustannej pracy wychowawczej i mimo napotykanych przeszkód dawały nadzieję, że zwieńczeniem wysiłku, będzie nagroda w osobie ukształtowanego, życzliwego światu, Młodego Człowieka.

Dla chrześcijańskiego wychowawcy wzorem do jakiego powinien się odwoływać jest Jezus Chrystus… Kochani życzymy Wam błogosławieństwa w pracy i w życiu osobistym od Pana Jezusa pełnego łagodności, miłosierdzia, przebaczenia, ale jednocześnie wymagającego takiej postawy od swoich wychowanków

Ruszają zapisy na Europejskie Spotkanie Młodych Taize 2019/2020. W tym roku udajemy się do Wrocławia. Wyjeżdżamy 27 grudnia około godziny 23.00 powrót 1 stycznia w nocny. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16-35 roku życia. Osoby niepełnoletnie pod opieka opiekunów. Koszt wyjazdu: przejazd i ubezpieczenie 170 zł. Dodatkowo, każdy uczestnik opłaca pakiet pielgrzyma dla Wspólnot Taize w wysokości 240 zł – osoby do 35 roku życia, powyżej 360 zł – pakiet zawiera transport środkami komunikacji miejskiej, wyżywienie, noclegi. Zapisy do 20 listopada.

W naszej Bazylice Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 16.30, w poniedziałki i środy zapraszamy szczególnie dzieci, a w piątki młodzież. Pamiętajmy, że zwykła modlitwa różańcowa ma niezwykłą moc!

HISTORIA RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

Od wieków chrześcijanie próbowali odpowiedzieć na wezwanie św. Pawła do nieustannej modlitwy. Jednym ze sposobów było powtarzanie różnych modlitw.

POLSKA POD KRZYŻEM z parafii Myszyniec Wyjazd w dn. 14.09.2019 sobota godz. 06.30 z Myszyńca przy Sali św. Marcina . Całkowity koszt pielgrzymki to ok 50,00 zł. (zbierane będą w autokarze). Spotkanie odbędzie się na płycie lotniska Kruszyn pod Włocławkiem. Powrót po Apelu Jasnogórskim, przyjazd do Myszyńca po północy.

CO ZABRAĆ ?

1. Suchy prowiant na cały dzień oraz ciepłe napoje w termosie

2. Ciepłe ubranie

3. Składane krzesełko lub karimatę

4. Pelerynę przeciwdeszczową i/lub parasol

5. Telefon komórkowy oraz dowód osobisty

PROGRAM SPOTKANIA

6.30 Wyjazd z Myszyńca z parkingu przy Sali św. Marcina. . Przejazd do Włocławka. W trakcie drogi w autokarze modlitwa różańcowa

11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz

13:00 Przerwa na posiłek

15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego

17:30 Konferencja:” ks. Dolindo Ruotolo” - Joanna Bątkiewicz-Brożek

18:30 Przerwa

19:30 Droga Krzyżowa

21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry

21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę dzieci i młodzieży, a także chętnych rodziców do Rostkowa, do  miejsca urodzenia św. Stanisława Kostki.
Wyjazd dzieci o godz. 8.30 przy Sali św. Marcina, a wyjazd młodzieży o godz. 14.00. Zapisy u katechetów. Zapisy u katechetów.

Historia pielgrzymek dzieci i młodzieży do Rostkowa
Początki kościoła w Rostkowie sięgają roku 1900. Wtedy to wybudowano świątynię w stylu neogotyckim na miejscu, w którym poprzednio stał kościół drewniany, zniszczony w 1861 roku. Prawdopodobnie świątynia w Rostkowie stoi na miejscu dawnego dworu Kostków, gdzie urodziła się św. Stanisław. W 1926 r. w kościele tym zostały umieszczone relikwie Świętego.

W dniu św. Bartłomieja patrona Bartników po raz drugi miała miejsce niezwykła uroczystość. Po mszy świętej dziękczynnej w oprawie kurpiowskiej z elementami gwary, głosem z ligawki, salwami strzelców kurpiowskich, zebrani bartnicy w Myszynieckiej bazylice złożyli przysięgę rugową. Każdy bartnik przyniósł staroście bartnemu ,,rączkę miodu" i w obecności wszystkich zgromadzonych wlał własnoręcznie do beczki. Następnie każdy dokonał swojego wpisu do księgi bartnej bractwa naznaczając tam swój znak bartny. Beczka miodu będzie jutro złożona w darze ołtarza na ręce kardynała Müllera.

VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael