W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przypada w kalendarzu liturgicznym święto Chrztu Pana Jezusa. Zamyka ono okres świętowania Bożego Narodzenia, chociaż w naszej polskiej tradycji kolędy śpiewamy jeszcze prawie przez miesiąc, do 2 lutego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej. W liturgii rzymskiej chrzest Pana Jezusa nie miał oddzielnego święta, mimo iż jest o tym fakcie mowa w Ewangeliach. Wspomnienie to ustanowiono dopiero w XX w. i ustalono na dzień 13 stycznia, w miejsce dawnej oktawy Epifanii. Z kolei posoborowa reforma kalendarza liturgicznego w 1969 r. określiła ten dzień jako święto Chrztu Pańskiego i ustaliła dzień świętowania na niedzielę po 6 stycznia.

W tym roku, po raz pierwszy organizujemy razem z RCCiK Orszak Trzech Króli w Myszyńcu. Zapraszamy wszystkich, aby razem przejść trasą orszaku z Kościoła do Amfiteatru przy szkołach w Myszyńcu.
W programie:
Msza Święta o godz. 12.00 w Bazylice. (Rozdane będą korony i śpiewniki do wspólnego kolędowania);
Koncert Kolęd w Amfiteatrze;
Na zakończenie -  ciepły posiłek.

Rozpoczynamy Nowy Rok. Nikt z nas nie wie, co przyniesie. Aczkolwiek z kolejnym Początkiem wiążemy nowe nadzieje, plany, ambicje i postanowienia. Życzymy Wam, byście potrafili je zrealizować, bo to daje poczucie szczęścia. Życzymy, aby dni tego roku wypełniły się pięknem, dobrocią, miłością.

Na koniec przyjmijcie wzruszające słowa błogosławieństwa zawarte w Starym Testamencie:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie swoje oblicze i niech cię obdarzy pokojem”.
(Lb 6, 22-27)

Umiłowani Bracia i Siostry,

Podczas bliskich już dni okresu Bożego Narodzenia będziemy podążać w duchowej pielgrzymce do betlejemskiej groty, by tam – z Najświętszą Maryją Panną, św. Józefem i pasterzami – łączyć się w wielbieniu Słowa, które stało się Ciałem i wśród nas zamieszkało (por. J 1,14).

Wśród darów, które Pan przynosi na świat, by nas nimi obdarzyć – jest też dar pokoju. Mówią o nim aniołowie, kiedy wielbią Boga słowami: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał” (Łk 2,14). Tego Bożego pokoju, prawdziwego pokoju serca bardzo potrzebujemy w naszej codzienności, w naszych domach i rodzinach. Tego pokoju potrzebuje nasza Ojczyzna, Europa, cały świat.

Kolejny raz w swoim życiu będziemy przeżywali dzień, gdy dobry Bóg w sposób szczególny obdarzył nas swoją największą miłością – posłał Swojego Syna w ludzkim ciele, by nauczył nas miłości.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy byście doświadczyli tej miłości w swoim życiu. By każdy dzień dawał Wam okazję do dawania miłości innym. By nikt z was nie doświadczył braku miłości, obojętności, samotności.

Niech Jezus – Miłość obdarza Was wszystkim co najlepsze. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Niedzielna transmisja Mszy Św. z Bazyliki o godz.10.30

Link do kanału YouTube

'Parafia Myszyniec'

Telefon parafialny we wszelkich sprawach