- Święto Wniebowzięcia NMP jest prawdą naszej wiary, że Maryja z ciałem i duszą została wzięta do nieba po zakończeniu ziemskiego życia. I w ten sposób pokazuje nam cel, do którego jest przeznaczony każdy z nas w swoim człowieczeństwie - podkreślił w rozmowie z PAP prymas Polski abp Wojciech Polak.

- My także wezwani jesteśmy do Boga i wszystko, co w naszym życiu czynimy, zmierza ku tej pełni, którą Maryja osiągnęła w chwale nieba - zaznaczył abp Polak.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - jak podkreślił prymas - jest dla nas przede wszystkim przypomnieniem o tym, jaki jest sens i cel ludzkiego życia, do czego wszystkie nasze zabiegi, troski i zmagania zmierzają, tj. do Boga.

Mówisz, że jesteś zbyt zabiegany, że za dużo obowiązków w ciągu dnia, że dom, że praca, że szkoła, że... że..ciągle coś. Jezus czeka na Ciebie w każdej chwili, w każdym miejscu Twojego życia. Jezus czeka na Ciebie kiedy do Niego przyjdziesz, usiądziesz u Jego stóp i powiesz: "Jestem tu. Mów. Opowiedz mi o sobie. Powiedz mi jaki jesteś. Powiedz mi Kim jesteś".

Czekam tu na Ciebie całe dnie...Nie możesz w ciągu dnia? Przyjdź w nocy...to dla Ciebie i dla Niego jest ta całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z 9 na 10 września. On poświęcił Tobie całe życie...a może by tak poświęcić Mu trochę czasu? Daj Mu szansę...

Jezus mówi: Przyjdź do mnie ze wszystkimi swoimi słabościami: fizycznymi, emocjonalnymi i duchowymi. Odpocznij w Mojej kojącej Obecności, pamiętając, że nie ma dla Mnie nic niemożliwego.

Msza Święta w naszej Bazylice o godz: 7.00; 9;00; 10.30; 12.00; 19.00;

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.

A teraz o tym co tak naprawdę wydarzyło się na Górze Tabor? Opowiada abp Grzegorz Ryś:

Święto Przemienienia Pańskiego, zwane także epifanią lub teofanią obchodzi Kościół katolicki 6 sierpnia. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo.

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji 2018

W naszym codziennym życiu, ale także w ojczystej tradycji i kulturze, chleb zajmuje szczególne miejsce. Każdego dnia prosimy Boga Ojca: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Wyznajemy słowami ludowej mądrości, że „chleb to w domu włodarz, w pracy przyjaciel, w drodze towarzysz”. Taki jest nasz codzienny, ziemski chleb. W taki sposób go postrzegamy, szanujemy i kochamy.

Dzisiejsza Ewangelia opisuje cudowne rozmnożenie chleba. Nawiązując do tego wydarzenia, Katechizm Kościoła Katolickiego poucza nas, że „cudowne rozmnożenie chleba, w czasie którego Pan odmawia błogosławieństwo, łamie i podaje uczniom, aby nakarmić nim tłumy, jest zapowiedzią obfitości jedynego Chleba – eucharystycznego”.

Uroczystość dwóch największych Apostołów - Piotra i Pawła Kościół obchodzi 29 czerwca. Św. Piotr był uczniem wybranym przez Jezusa do pełnienia posługi prymatu w Kościele. Gorliwość misyjna św. Pawła sprawiła, że bardzo wielu miejscach głosił Ewangelię i zakładał Kościoły. Zyskał miano "Apostoła Narodów". Obaj przez swoje męczeństwo są związani z Rzymem.

Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła już od połowy III wieku obchodzona jest wspólnie 29 czerwca. Obaj Apostołowie ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie w czasie prześladowania za cesarza Nerona. Piotr zginął około 64 r. Tradycja głosi, że został ukrzyżowany. Apostoł jednak wyznał, że nie jest godny umrzeć jak Jezus. Dlatego też został przybity do krzyża głową w dół. Paweł, przez jakiś czas więziony w Rzymie, został ścięty mieczem około 67 r.

06-13 VIII 2018 r. - pielgrzymka do Włoch

Link: http://parafia.myszyniec.pl/index.php/aktualnosci/620-pielgrzymka-do-wloch-06-13-08-2018-r

Czytanie na dziś

Źródła nie znaleziono