Święty Mikołaj nie jest legendarną postacią z bajki Tysiąca i jednej nocy, nie jest Dziadkiem Mrozem z krainy PRL-u czy na czerwono ubranym klaunem rozdającym cukierki na krakowskim Rynku.

Mikołaj był katolickim biskupem żyjącym w pierwszej połowie IV wieku, który troszczył się m.in. o przygotowanie posagu dla ubogich dziewcząt, by mogły wyjść za mąż. Cechowała go wielka wrażliwość na biedę wdów i sierot. Jednym słowem był świętym z "wyobraźnią miłosierdzia", dlatego trzeba i warto go naśladować w naszych "kryzysowych" czasach i to nie tylko 6 grudnia lecz na co dzień.

W niedzielę 29 listopada w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.

Czterotygodniowy czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem.

Kościół katolicki wspomina 11 listopada św. Marcina biskupa z Tours, założyciela pierwszych klasztorów w Kościele zachodnim, mnicha, w młodości żołnierza. Św. Marcin przedstawiany jest w ikonografii jako rycerz oddający pół płaszcza żebrakowi. Jest pierwszym świętym Kościoła zachodniego spoza grona męczenników.

„Nieplanowane” to autentyczna historia Abby Johnson – kobiety, która wyszła z samego jądra ciemności, jakim jest piastowanie stanowiska dyrektora w budynku Planned Parenthood. Co takiego wydarzyło się w życiu Abby, że po pięciu latach pracy na rzecz aborcyjnego molocha postanowiła rzucić wszystko – stanowisko, karierę, pieniądze i wpływy, aby stanąć do walki o życie dzieci poczętych? Poznaj przerażającą prawdę o największej zbrodni w dziejach ludzkości, której nie dowiesz się z innych książek, prasy czy portali internetowych.

VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael