Biskupi polscy złożyli Pawłowi VI Memoriał z gorącą prośbą o ogłoszenie Maryi Matką Kościoła i oddanie ponowne Jej macierzyńskiemu Sercu całej rodziny ludzkiej. 10 czerwca obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Przypada ono zawsze w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zostało wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego 4 maja 1971 r. przez Konferencję Episkopatu Polski za zgodą papieża Pawła VI. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła.

Mówisz, że jesteś zbyt zabiegany, że za dużo obowiązków w ciągu dnia, że dom, że praca, że szkoła, że... że..ciągle coś. Jezus czeka na Ciebie w każdej chwili, w każdym miejscu Twojego życia. Jezus czeka na Ciebie kiedy do Niego przyjdziesz, usiądziesz u Jego stóp i powiesz: "Jestem tu. Mów. Opowiedz mi o sobie. Powiedz mi jaki jesteś. Powiedz mi Kim jesteś".

 

Nie możesz w ciągu dnia? Przyjdź w nocy...to dla Ciebie i dla Niego jest ta całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu z 9 na 10 czerwca. Daj Mu szansę...

 

Pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - w tym roku 9 czerwca - Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 

Tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu, jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, grono Apostołów zostało "uzbrojone mocą z wysoka" a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm - wspólnotę.

Zapraszamy po raz czwarty na Koncert Uwielbienia na Kurpiach w Boże Ciało. W tym roku będziemy gościli zespół Gadeuamus! Zapraszamy 20 czerwca 2019r. do Amfiteatru Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu. Start godz. 20.00!

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu organizuje kolonie dla dzieci pt.: „Wakacje z Bogiem” w dniach od 12.08 do 17.08.2019r. Kierownikiem kolonii będzie ks. Andrzej Surdykowski, a opiekunami będą katecheci, siostry zakonne, nauczyciele i rodzice.

W tym roku kolonie dla dzieci będą odbywać się w miejscowości Płaska k. Augustowa. Jest to bardzo piękna miejscowość nad jeziorem Orle. Chcemy, aby dzieci przez wspólną modlitwę, sport i zabawę aktywnie spędzili kilka dni w czasie wakacji. Poniżej wszelkie informacje:

Noclegi: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Płaskiej. W czasie wakacji szkoła jest dostosowana do miejsca noclegowego. W klasach będą łóżka wraz z pościelą. Nie trzeba brać śpiwora! W szkole są prysznice przy sali gimnastycznej.

Najpiękniejsze słowo na świecie to Matka. Matka to dar od Boga. Matka, która kocha i  kochać nas będzie. Matka to bezcenny skarb, który strzec trzeba w nocy i we dnie. Matka to na ranę plaster, kiedy jest nam smutno i źle. Matka to też czasem ster, który pilnuje byśmy nie zatonęli. Matka to wiara w nas, kiedy zwątpienia mamy dni. Matkę tylko jedną masz, wiec broń jej i kochaj co sił, bo kiedy przyjdą gorsze dni, tylko Ona naprawdę pomoże Ci.

Wszystkim Matkom życzymy szczególnej opieki Bożej na każdy dzień życia przez wstawiennictwo Matki Jezusa Chrystusa – Maryi

Ksiądz Dziekan z Wikariuszami

Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VI 2019 r.- Włochy

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie

VIII 2019 r. - Lourdes i Montserrat

2020 r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie