1. Dziś w całym Kościele Katolickim przeżywamy niedzielę misyjną, a po niej tydzień misyjny.Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na utrzymywanie najbardziej potrzebujących parafii na terenach misyjnych. 
  2. W ubiegłym tygodniu w czwartek przeżywaliśmy wspomnienie liturgiczne błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej racji dziś w naszej parafii gościmy kolegę ks. Jerzego Popiełuszki z wojska, który dziś głosi Słowo Boże do nas.
  3. Dziś przypada 39 rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II.
  4. W ubiegłą niedzielę było liczenie wiernych we wszystkich parafiach. Okazało się, że w naszej wspólnocie parafialnej ok. 44% uczęszcza na niedzielną Mszę Świętą.
  5. Za tydzień będą zbierane podpisy w obronie życia dzieci nienarodzonych. Ci, którzy chcą złożyć podpis prosimy, aby zabrać ze sobą dowody.
Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie- 22 października

  1. Dziś XIX niedziela zwykła. O godz. 12.00 w naszej Bazylice jest Uroczysta Msza Święta za polskich patriotów, żołnierzy wyklętych, podczas której będzie wystawiona  Urna z ziemią z „Łączki”. Podczas uroczystości wartę Honorową pełnić będą Żołnierze Wojska Polskiego.    
  2. Dziś 13 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Fatimskie dookoła naszej Bazyliki. Podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się o trzeźwość naszego narodu i naszej parafii.
  3. Od piątku do dzisiaj wspólnota Przyjaciele Oblubieńca przeżywała swój formacyjny weekend w Ptakach. Natomiast jutro 112 dzieci wyjeżdża na kolonie parafialne na 5 dni do Ośrodka wypoczynkowego koło Nowogrodu. Wyjazd autokarem o godz. 9.00 sprzed Kościoła. Dziękujemy wszystkim animatorom i dobroczyńcom,  którzy w różny sposób to dzieło wspomogli.
  4. Dziś około godz. 18.00 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska kończy pielgrzymowanie do Częstochowy i wchodzi na Jasną Górę. Około godz. 19.00 będzie uroczysta Msza Święta przed Obrazem Matki Bożej.
Czytaj więcej: Ogłoszenia Duszpasterskie- 13 sierpnia

Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

24-30 IV 2018 r. - pielgrzymka do Ziemi Świętej

VII 2018 r. - pielgrzymka nauczycieli do Ziemi Świętej

V 2019 r.- pielgrzymka do Włoch

VII 2019 r. - pielgrzymka do Panamy na ŚDM

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Czytanie na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.

Pogoda

Media katolickie