1. Dziś II niedzielą Adwentu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku. Prowadzi je ks. Adam Ulatowski z diecezji łomżyńskiej, który aktualnie formuje się w Palotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Msze św. jutro i we wtorek o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Msza św. z homilią dla dzieci jutro o godz. 9.00, natomiast dla młodzieży jutro i we wtorek o godz. 12.00. Spowiedź na każdej Mszy św. jutro i we wtorek. Zachęcamy do dobrego skorzystania  z  rekolekcji adwentowych, aby  móc owocnie przeżyć okres adwentu i przygotować się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
2. Przypominamy, że roraty codziennie w naszej Bazylice o godz. 6.30. Dzieci szczególnie zapraszamy w środy i piątki.
3. Dziękuję za ofiary złożone dziś na remont Kościoła, który powoli się kończy. Możemy cieszyć się pięknym odnowieniem naszej Świątyni i dzwonnicy. W ostatnich dniach została ułożona nowa kostka wokół Kościoła, została nawożona nowa ziemia, w dzwonnicy został odrestaurowany zegar, dzwony oraz jak widzimy są układane kamienne schody.  

  1. Dziś XII niedziela zwykła. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek o godz. 16.00 Ostatni  Nieszpór. Poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie obchodów ku czci Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim tym, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuje szczególnie policji, strażakom i grupie ratowniczej nadzieja, Rycerzom Kolumba za wszelką pomoc w organizacji. Dziękuje wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarzyki na procesję Bożego Ciała. Jeszcze raz wszystkim za wszystko dziękuje.
  3. Już 6 lat w naszej parafii jest adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy, aby jak najczęściej w ciągu dnia przychodzić do Bazyliki na osobistą modlitwę i adorację.

Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael

VII 2012r. - Izrael

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie