1. Dziś  w Kościele przeżywamy Dzień Papieski. Odbywa się także zbiórka na program stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Także w naszej parafii po każdej Mszy świętej będzie można wesprzeć to dzieło, które wspomaga finansowo uzdolnioną młodzież. Warto wiedzieć, że kilka osób co roku także z naszej parafii otrzymuje stypendia, dzięki temu dziełu.
2. Dziękujemy za wygłoszone  Słowo Bożego ks. dr Marcinowi Sobiechowi, który na co dzień pracuje w diecezjalnym Radiu Nadzieja.
3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które jest po wieczornej Mszy św. Po nabożeństwie Rycerze Kolumba mają spotkanie formacyjne.  
4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na remont Bazyliki i dzwonnicy. Zostały już odnowione wszystkie witraże, są ciągle robione schody na wieżę widokową z prawej strony. Trwa piaskowanie i wymiana cegieł na fasadzie naszej Świątyni. Jak widzimy z zewnątrz została odnowiona dzwonnica, trwają ciągle prace wewnątrz dzwonnicy. Także zostaną zbudowane nowe kamienne schody przed dzwonnicą, takie jakie były w XVII. Wszystkie prace są wykonywane zgodnie z projektem i  zaleceniem konserwatora zabytków.

  1. Dziś XII niedziela zwykła. Trwa oktawa Bożego Ciała. W czwartek o godz. 16.00 Ostatni  Nieszpór. Poświęcenie ziół i kwiatów na zakończenie obchodów ku czci Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim tym, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuje szczególnie policji, strażakom i grupie ratowniczej nadzieja, Rycerzom Kolumba za wszelką pomoc w organizacji. Dziękuje wszystkim tym, którzy przygotowali ołtarzyki na procesję Bożego Ciała. Jeszcze raz wszystkim za wszystko dziękuje.
  3. Już 6 lat w naszej parafii jest adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy, aby jak najczęściej w ciągu dnia przychodzić do Bazyliki na osobistą modlitwę i adorację.

Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VIII 2020 r. - Liban

IV 2021r. - Izrael

VII 2012r. - Izrael

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie