zy duże przedsiębiorstwa potrzebują zapór UTM (Unified Threat Management) ze wszystkimi funkcjami ochrony brzegowej? W dużych sieciach lokalnych stosuje się najczęściej specjalizowane rozwiązania ochronne, a nie urządzenia typu “wszystko w jednym", popularne w małym i średnim biznesie. A jednak duże firmy i instytucje mogą skorzystać na zintegrowanych produktach. Do laboratorium testowego trafiły UTM zaliczane do klasy enterprise. Wyniki testów potwierdziły, że dodanie kolejnych mechanizmów ochrony może znacząco wpływać na wydajność zapory.

Fortiwifi FG-60D to zintegrowany system bezpieczeństwa dostarczający funkcjonalności: firewall, VPN, antywirus, IPS (ochrona przed atakami), filtrowanie treści WWW, ochrona przed spamem, DLP (ochrona przed wyciekiem informacji poufnej), kontrola aplikacji, optymalizacja pasma, kontroler sieci bezprzewodowych, mocne uwierzytelnianie.

Bezpieczne połączenie spełniające wymagania małego biura - FortiGate-60D i FortiWiFi-60D są idealnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw, biur i niewielkich oddziałów wymagających skonsolidowanych funkcji bezpieczeństwa podobnych do tych zawartych w większych urządzeniach FortiGate. Urządzenia zapewniają bezpieczeństwo oraz wydajność klasy korporacyjnej w odpowiednie zeskalowanej cenie.

Zalety FortiGate-60D i FortiWiFi-60D

• Do 1500 Mbps przepustowości firewalla zapewniaja duża wydajność i krótki czas odpowiedzi sieci
  • 2 x WAN i 7 przełączanych portów LAN GE oferują dwie strefy do egzekwowania zasad bezpieczeństwa dla urządzeń końcowych
  • Wielofunkcyjna zapora UTM zawierająca: firewall, IPS, kontrolę aplikacji, VPN i web filtering
  • Najbardziej kompleksowa i wydajna platforma bezpieczeństwa zapewniona przez FortiOS 5, jedyny system operacyjny na świecie dedykowany bezpieczeństwu sieci oraz FortiASIC SOC2 - najnowszy z niestandardowych procesorów Fortinet
  • Nieograniczona liczba licencji na jedno urządzenie znacznie zmniejszająca koszty eksploatacji
  • Proste wstępne wdrożenie oraz konfiguracja dzięki usłudze FortiExplorer
  • FortiGuard Subscription Services zapewniają automatyczną, bieżącą i realizowaną w czasie rzeczywistym ochronę przed zagrożeniami i exploitami. (programami typu expoit)

Produkty Fortigate-60D bazują na dedykowanych układach sprzętowych przyspieszających proces filtrowania treści oraz obsługi ruchu. Platforma może być implementowana zarówno w trybie routera z NAT’em jak i w transparentnym realizując wszystkie wymienione powyżej funkcje bezpieczeństwa. Zaimplementowane mechanizmy wirtualizacji umożliwiają realizację w ramach jednej platformy sprzętowej kilku systemów logicznych, gdzie każdy posiada niezależną konfigurację do warstwy aplikacji włącznie. Integracja z domeną pozwala realizować proces uwierzytelniania oraz kontroli dostępu w sposób przezroczysty dla użytkowników sieci.

Bezpieczne połączenie spełniające wymagania małęgo biura - FortiGate-60D i FortiWiFi-60D są idealnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw, biur i niewielkich oddziałów wymagających skonsolidowanych funkcji bezpieczeństwa podobnych do tych zawartych w większych urządzeniach FortiGate. Urządzenia zapewniają bezpieczeństwo oraz wydajność klasy korporacyjnej w odpowiednie zeskalowanej cenie.

VI 2019 r.- Włochy

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie