17 stycznia przypada czternasta rocznica śmierci śp. Księdza Biskupa Edwarda Samsela, pochodzącego z naszej parafii. W niedzielę (15.01.) o godz. 12.00 w naszej Bazylice była sprawowana Msza Święta w Jego intencji.

Pamiętajmy o naszym rodaku w modlitwie, tak jak on pamiętał o Myszyńcu, o Kurpiach  podczas całej swojej drogi kapłańskiej. Jego Ekscelencja  tyle lat żył poza stronami rodzinnymi, ponadto studiował w Rzymie, w Jerozolimie, bywał w wielu krajach, a jednak ciągłe był mocno związany z Kurpiowszczyzną. Tę ziemię, jej dzieje, kulturę nosił stale w sercu. Można powiedzieć, że postępował tak, jak nakazywał Władysław Orkan - ojciec regionalizmu polskiego: " nie przecinaj korzeni łączących Cię z ziemią rodną - choćbyś na końcu świata się znalazł...".

Zapraszamy do Izby Pamięci Biskupa Edwarda Samsela...


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

V 2019 r.- pielgrzymka do Włoch

VII 2019 r. - pielgrzymka do Panamy na ŚDM

VIII 2019 r. - Pielgrzymka do Libanu

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Czytanie na dziś

Źródła nie znaleziono

Pogoda

Media katolickie