17 stycznia przypada czternasta rocznica śmierci śp. Księdza Biskupa Edwarda Samsela, pochodzącego z naszej parafii. W niedzielę (15.01.) o godz. 12.00 w naszej Bazylice była sprawowana Msza Święta w Jego intencji.

Pamiętajmy o naszym rodaku w modlitwie, tak jak on pamiętał o Myszyńcu, o Kurpiach  podczas całej swojej drogi kapłańskiej. Jego Ekscelencja  tyle lat żył poza stronami rodzinnymi, ponadto studiował w Rzymie, w Jerozolimie, bywał w wielu krajach, a jednak ciągłe był mocno związany z Kurpiowszczyzną. Tę ziemię, jej dzieje, kulturę nosił stale w sercu. Można powiedzieć, że postępował tak, jak nakazywał Władysław Orkan - ojciec regionalizmu polskiego: " nie przecinaj korzeni łączących Cię z ziemią rodną - choćbyś na końcu świata się znalazł...".

Zapraszamy do Izby Pamięci Biskupa Edwarda Samsela...

Czytanie na dziś

Źródła nie znaleziono