17 stycznia przypada czternasta rocznica śmierci śp. Księdza Biskupa Edwarda Samsela, pochodzącego z naszej parafii. W niedzielę (15.01.) o godz. 12.00 w naszej Bazylice była sprawowana Msza Święta w Jego intencji.

Pamiętajmy o naszym rodaku w modlitwie, tak jak on pamiętał o Myszyńcu, o Kurpiach  podczas całej swojej drogi kapłańskiej. Jego Ekscelencja  tyle lat żył poza stronami rodzinnymi, ponadto studiował w Rzymie, w Jerozolimie, bywał w wielu krajach, a jednak ciągłe był mocno związany z Kurpiowszczyzną. Tę ziemię, jej dzieje, kulturę nosił stale w sercu. Można powiedzieć, że postępował tak, jak nakazywał Władysław Orkan - ojciec regionalizmu polskiego: " nie przecinaj korzeni łączących Cię z ziemią rodną - choćbyś na końcu świata się znalazł...".

Zapraszamy do Izby Pamięci Biskupa Edwarda Samsela...


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

V 2019 r.- Włochy

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie

VIII 2019 r. - Lourdes i Montserrat

VIII 2019 r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie