Więcej informacji o monstrancji na stronie http://www.aniolowie.org/monstrancja.html

29 sierpnia z racji 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie została przywieziona do nas Monstrancja Fatimska w kształcie Figury Matki Bożej, która zostanie we wrześniu przekazana Sanktuarium w Fatimie jako dar od Polaków. Ta monstrancja zanim zostanie dostarczona do Fatimy pielgrzymuje po Polsce. Była już w 70 Sanktuariach i parafiach, zaczynając od Jasnej Góry.

Z tej racji był przygotowany cały program modlitewny, który  prowadziły  Brazylijskie siostry misjonarki w naszej Bazylice. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15.00 Koronką do Bożego miłosierdzia, potem był czas na adorację indywidualną. O godz. 17.00 Msza Święta, następnie świadectwa Sióstr Misjonarek i modlitwa zawierzenia Matce Bożej i następnie modlitwa różańcowa z uroczystą procesją.

24-30 IV 2018 r. - pielgrzymka do Ziemi Świętej

VII 2018 r. - pielgrzymka nauczycieli do Ziemi Świętej

Czytanie na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.