MYSZYNIEC – KRAKÓW – ZADAR – MEDUGORJE – VEPRIĆ – MOSTAR – POCITELJ – KRAVICE – SZYBENIK – ZAMEK ORAWSKI - MYSZYNIEC

Szczegółowy plan pielgrzymki:

DZIEŃ I 23.07. Poniedziałek: 1,00 Wyjazd z miejsca zbiórki przed kościołem parafialnym, przejazd do KRAKOWA. 8,00 Msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. Przejazd przez Słowację, w Węgrzech w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  1. DZIEŃ II 24.07. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w dalszą drogę. Przejazd do ZADARU, Msza święta, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, przejazd nad morze. Pobyt na plaży, kąpiel, opalanie, relaks nad wodą. Przyjazd do MEDUGORJE w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w centrum Medjugorje.
  2. DZIEŃ III 25.07 Środa: Śniadanie, przejazd na górę PODBRDO, wejście na górę. Spacer po MEDUGORJE, zapoznanie z Sanktuarium - kościół parafialny, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela itp. Czas wolny, obiadokolacja i nabożeństwa wieczorne. Nocleg w hotelu w Medjugorie.
  3. DZIEŃ IV 26.07. Czwartek: Śniadanie. Przejazd na wybrzeże do MAKARSKIEJ. Msza święta w Sanktuarium VEPRIĆ(chorwackie Lourdes). Kąpiel, opalanie, relaks. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Medjugorie.
  4. DZIEŃ V 27.07. Piątek: Wczesne śniadanie, Droga Krzyżowa na górze Kriżevac. Powrót do hotelu, krótki odpoczynek, dla chętnych wyjazd nad ADRIATYK. Relaks na plaży, kąpiel, opalanie. Powrót do Medugorje, obiadokolacja, udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Medjugorie.
  5.  DZIEŃ VI 28.07 Sobota: Śniadanie i wyjazd do MOSTARU, Msza święta w klasztorze franciszkańskim, następnie zwiedzanie starego miasta z przewodnikiem, Stary Most, Kujundziluk - ulica rzemieślników, czas wolny na zakupy i samodzielne zwiedzanie. W drodze powrotnej POCITELJ, amfiteatralnie położone muzułmańskie miasteczko z meczetem oraz charakterystycznymi budynkami architektury muzułmańskiej - medresą, hamamem i karawanserajem. Następnie przejazd nad rzekę Trebizat i pobyt nad wodospadami KRAVICA. Kąpiel, opalanie. Powrót do Medugorje, czas wolny na zakup pamiątek, obiadokolacja i udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg w hotelu w Medjugorie.
  6. .DZIEŃ  VII 29.07. Niedziela: Msza święta, śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w drogę powrotną. Po trasie krótki postój w SZYBENIKU, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, czas wolny. Przyjazd do hotelu na Węgrzech w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.
  7. DZIEŃ VIII 30. 07. Poniedziałek: - Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Węgry na Słowację, krótki postój i zwiedzanie Zamku Orawskiego. Po przekroczeniu granicy obiad. Msza święta po trasie. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

Więcej szczegółów i zapisy u ks. Andrzeja Surdykowskiego pod numerem 509114457 lub email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka organizowana przez Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe DARIO – TOURS Dariusz Kleczaj;  26-613 Radom - Sadków 53; tel: + 48 605 325 524;   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

CENA: 1200pln+ 100 euro

CENA ZAWIERA: transport klimatyzowanym autokarem – DVD, barek; 2 noclegi w hotelu tranzytowym na Wegrzech – pokoje z łazienkami, 5 noclegów w pensjonacie w Medugorje – pokoje z łazienkami i klimatyzacją; 7 sniadań i obiadokolacji; obiad w drodze powrotnej; opiekę licencjonowanego pilota; biletu wstępu do Zamku Orawskiego ubezpieczenie NNW i KL TuiR ERV; składkę na TFG.

UWAGA: 100euro płatne w autokarze pilotowi na pokrycie opłat klimatycznych, opłaty parkingowe, drogowe, autostradowe, wjazdy do miast, przewodników lokalnych i inne związane z realizacja programu itp.


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

VI 2019 r.- Włochy

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie

VIII 2019 r. - Lourdes i Montserrat

VIII 2019 r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie