GIDLE – PADWA – RZYM –CASCIA -  ASYŻ – WENECJA – WIEDEŃ - CZĘSTOCHOWA

Szczegółowy plan pielgrzymki:

  1. DZIEŃ 06.08. Poniedziałek: 3,30 wyjazd na pielgrzymkę sprzed Kościoła w Myszyńcu. Przejazd przez Polskę, po drodze Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Przyjazd do hotelu we Włoszech, zakwaterowanie (późnym wieczorem) i nocleg.
  2. DZIEŃ 07.08. Wtorek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Pobyt w Padwie, wizyta w Bazylice św. Antoniego. Msza święta, zwiedzanie. Przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  3. DZIEŃ 08.08. Środa: Śniadanie, przejazd autokarem do Rzymu, udział w Audiencji Generalnej. Wizyta na Grobie św. Jana Pawła II, zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem – kościół św. Filipa Neri – Chiesa Nuova, Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi, Piazza Venezia, Altare della Patria, Foro Romano, Palatino, Arco di Constantino,Colosseo (z zewnątrz). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
  4. 4. DZIEŃ 09.08. Czwartek: Śniadanie, przejazd do Casci, zwiedzanie Sanktuarium św. Rity – kościół i klasztor z relikwiami Świętej. Przejazd do Asyżu. Msza Święta w Kaplicy Pokoju, zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta, następnie czas wolny w miasteczku i krótki spacer przez centrum. Odwiedzimy Piazza Comune z portykiem świątyni Minerwy i kościół św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicach Wenecji, obiadokolacja i nocleg.
  5. DZIEŃ 10.08. Piątek: Śniadanie, Msza Święta, czas wolny relaks i wypoczynek na plaży nad Morzem Adriatyckim. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Wenecji.
  6. DZIEŃ 11.08. Sobota: Śniadanie, przejazd do Wenecji, rejs statkiem po lagunie, zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Plac św. Marka, Pałac Dożów, Bazylika św. Marka(z zewnątrz), Most westchnień, Rialto. Czas wolny. Powrót do hotelu w okolicach Wenecji obiadokolacja i nocleg.
  7. DZIEŃ 12.08. Niedziela: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Wiednia, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: przejazd Ringiem, Graben, Kohlmarkt, Katedra św. Szczepana, Hofburg, Hundertwasserhaus, Belweder, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg w hotelu we Wiedniu.
  8. DZIEŃ 13.08. Poniedziałek: Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę. Przejazd do Częstochowy, Msza święta na Jasnej Górze. Obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

                                                                           

Więcej szczegółów i zapisy u ks. Andrzeja Surdykowskiego pod numerem 509114457 lub email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka organizowana przez Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe DARIO-TOURS Dariusz Kleczaj, 26-613 Radom – Sadków 53, tel. + 48 605 325 524;   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.dariotours.pl

CENA :1900PLN + 100euro

Cena zawiera: transport komfortowym autokarem – DVD, barek; 7 śniadań i obiadokolacji; obiad na powrocie; 7 noclegów w pokojach z łazienkami; opiekę licencjonowanego pilota; w Rzymie;  ubezpieczenie KL i NNW TuiR ERV; składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

UWAGA: 100euro płatne w autokarze pilotowi na pokrycie opłat klimatycznych, opłaty parkingowe, drogowe, autostradowe, wjazdy do miast, przewodników lokalnych, system Tour – Guide  i inne związane z realizacja programu itp.


Pielgrzymki parafialne

Planowane pielgrzymki

V 2019 r.- Włochy

VII 2019 r. - Chorwacja i Medjugorie

VIII 2019 r. - Lourdes i Montserrat

VIII 2019 r. - Liban

Nasze ostatnie publikacje:

A już niebawem :

 

'Ojcze nasz'- zapis kurpiowski

          Łojce nas

Łojce nas, chtórnyś je w ńebźe
        Śwęć śë jińë Twoje
    Przydź Królestwo Twoje
        Bądź wolå Twoja
   Jeko w ńebźe tak ji na źëńi
  Chleba naségo powsednégo
         Dåj nóm dźiśåj
   Ji łodpuść nóm nase źiny
    Jeko ji my łodpuscómy
        Nasëm źinowajcóm
 Ji ńe wódź nas na pokusëńe
   Łale nas zbåw łode złégo
                Łamën.

 

 Ofiary na REMONT BAZYLIKI

              nr konta:

34892000010002211620000120

             Bóg zapłać!

Grób Św. Jana Pawła II

 

Kontakt

Adres: Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1

Tel. do Ks. Dyżurnego:

507116300

Tel. na plebanię:

297721021

Kancelaria parafialna czynna:

od poniedziałku do soboty

godz.: 8.00-9.00 i 16.00-17.00

Pogoda

Media katolickie